Avaldatud: 1. august 2014Kategooriad: Uudised

Põllumajandusministeerium 
Pressiteade
1. august 2014

Eesti saatis otsetoetuste rakendamise ettepanekud Euroopa Komisjoni

Eesti saatis täna Euroopa Komisjonile riiklikud valikud EL ühise põllumajanduspoliitika raames makstavate otsetoetuste rakendamiseks. Toetuste sihtgrupp on aktiivsed põllumajandustootjad ja raskustes sektorid, eraldi toetused on ette nähtud alustavatele noortele põllumajandustootjatele ja väiketootjatele. 

„Lähtusime uue perioodi otsetoetuste süsteemi kujundamisel sellest, et põllumajandustoetustega peab kaasnema sektoris lisandväärtuse kasv või avalik hüve. See tähendab, et toetused peavad jõudma aktiivsete põllumajandustootjateni ja aitama maapiirkondades töökohti kindlustada,“ ütles põllumajandusminister Ivari Padar. „Tugev põllumajandussektor ja asustatud maapiirkonnad on Eesti toidujulgeoleku ja maaelu jätkusuutlikkuse alus.“

Tulevast aastast plaanib Eesti:

– Pindalatoetuse taotlemise võimaldada vaid aktiivsetele tootjatele
– Maksta lisatoetust noortele alustavatele põllumajandustootjatele 
– Lihtsustatud korras toetusi väiketootjatele 
– Toetusi raskustes sektoritele: piimalehma, lihaveise, ute ja kitse ning puu- ja köögivilja kasvatamise eest

Lisaks tuleb 2015. aastast hakata otsetoetuste saamiseks järgima kliimat ja keskkonda säästvaid põllumajandustavasid ehk nn rohestamist. 

Eesti pidi oma valikud otsetoetuste rakendamise kohta aastatel 2015-2020 esitama Euroopa Komisjonile 1. augustiks. Täpsed tingimused sätestatakse põllumajandusministri määrustega, tootmiskohustusega seotud toetuste puhul (toetused raskustes sektoritele) peab need enne heaks kiitma Euroopa Komisjon. Selleks on neil aega 4+4 kuud.  

Perioodil 2014–2020 makstakse Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika raames Eesti põllumeestele otsetoetusi enam kui 900 miljoni euro eest. 

Vaata lähemalt Eesti plaanitavaid valikuid otsetoetuste rakendamisel.

Teate edastas:  
Karin Volmer
pressiesindaja
Põllumajandusministeerium 
press@agri.ee 

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/