Avaldatud: 16. detsember 2015Kategooriad: Uudised

EESTI PÕLLUMAJANDUS-KAUBANDUSKODA

PRESSITEADE
16. detsember 2015

Ootame põllumehi osalema veekaitse pilootprogrammis

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda ootab põllumajandustootjaid osalema veekaitsele suunatud Eesti ja Läti koostööprojekti GreenAgri pilootprogrammis, mille raames pakutakse põllumeestele oskusteavet keskkonnasõbralike praktikate rakendamise kohta orgaaniliste väetiste kasutamisel.
Pilootprogrammi eesmärgiks on tutvustada põllumajandustootjatele keskkonnasõbralikke tehnoloogiaid ja praktikaid orgaaniliste väetiste (tahesõnnik, poolvedelsõnnik, vedelsõnnik, sügavallapanusõnnik, digestaat) kasutamisel. Koostöös ekspertidega koostatakse iga osaleva ettevõtte jaoks individuaalne tegevuskava.

„Sõnnik on loomakasvatuse väärtuslik kõrvalsaadus, mille kasutamisel on võimalik kokku hoida mineraalväetiste arvelt ning parandada mulla elustikku. Nii põllumajandustootmise kui keskkonnahoiu seisukohalt on oluline parima oskusteabe kättesaadavus sõnniku kasutamiseks põldude ja rohumaade väetamisel. Seejuures on eesmärgiks saada mõistlike kuludega võimalikult head saaki ja samas vähendada toitainete lekke võimalusi veekogudesse,“ selgitas Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhataja Roomet Sõrmus.

Pilootprogrammis osalevad ettevõtted saavad professionaalsetelt keskkonna- ja põllumajandusekspertidelt väärtuslikke nõuandeid ettevõtte keskkonnaküsimuste lahendamiseks  ja veeseaduse karmistuvate nõuete täitmiseks.

„Kutsume pilootprogrammi kandideerima põllumajandusettevõtteid, kes soovivad parandada orgaaniliste väetiste majandamisega seotud valdkondi oma ettevõttes ning andma oma panuse Eesti põllumajandustootmise muutmiseks keskkonnasõbralikumaks. Pilootprogrammis osalevatele ettevõtjatele pakutakse muuhulgas võimalusi koolitustel ja õppereisidel osalemiseks,“ lisas Sõrmus.

Pilootprogrammi oodatakse osalema ettevõtteid järgmistest valdkondadest: piimatootmine, seakasvatus, lihaveisekasvatus, lambakasvatus, linnukasvatus ja teraviljakasvatus. Programmis osalev ettevõte peab põldude väetamisel kasutama orgaanilisi väetisi.

Programmis osalemiseks tuleb täita taotlusvorm ja saata see hiljemalt 26. jaanuariks 2016 e-posti aadressile info@epkk.ee. Pilootprogrammi valitud ettevõtete nimekirja kiidab heaks projekti „GreenAgri“ juhtgrupp 2016. aasta veebruaris. Lisainfot leiab koja kodulehelt www.epkk.ee.

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda koostöös Läti Põllumeeste Parlamendiga viib aastatel 2015-2019 läbi projekti GreenAgri, mille eesmärgiks on vähendada Eestis ja Lätis põllumajandustegevusest taimetoitainete pinnavette leostumist ning sealt edasi Läänemerre kandumist, säilitades samas tootjate konkurentsivõime. Projekti GreenAgri elluviimist toetab Euroopa Liit Interreg Kesk-Läänemere Programmi 2014-2020 raames.

Lisainfo:
Ann Riisenberg,
EPKK keskkonnavaldkonna juht,
tel 600 9349,
ann.riisenberg@epkk.ee

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/