Avaldatud: 12. oktoober 2015Kategooriad: Uudised

Pressiteade: Põllumehed arutlevad 14. oktoobril toimuval rahvusvahelisel konverentsil ühistegevuse võimaluste üle.
                                                                                                                             
Oma 10. tegevusaasta tähistamiseks korraldab põllumeeste ühistu KEVILI 14. oktoobril  Eesti Maaülikoolis konverentsi “Edukas ühistu”, kus  tuuakse välja eeldused edukaks ühistegevuseks. Konverentsil esineb ettekandega maaeluminister Urmas Kruuse, kes kõneleb ühistute mõjust Eesti põllumajandusele. Teiste rahvusvaheliste ekspertide seas kõneleb ka Läti suurima põllumeeste ühistu Latraps direktor, kes jagab oma 15-aasta pikkuse tegevusega saadud kogemusi põllumajanduses. Muuhulgas võetakse luubi alla viljaturul toimuv ning räägitakse ühistute rahastamisest.

Konverentsi ajakava leiate KEVILI veebilehelt. Konverents on tasuta. Üritusele on oodatud kõik tegevpõllumehed ning ühistute juhtimise ja põllumajandussektoriga seotud organisatsioonid.

Eesti põllumehed tegutsevad täna väljakutseterohkes keskkonnas – maailmaturul on palju ületootmist ning tooraine hinnad on madalal. Teravilja- ja rapsikasvatajad näevad just ühistegevuses suurt rolli meie põllumajanduse konkurentsivõime tõstmiseks.

Jaak Läänemets, põllumeeste ühistu KEVILI nõukogu esimees kinnitas,  et ühistulise tegevuse laiem eesmärk on oma liikmetele tulu teenida. “Praegune majanduskeskkond sunnib otsima võimalusi, kuidas müügis paremat hinda saada. Ühiselt turustades  on meil kindlasti selleks paremad võimalused,” selgitas Läänemets. Samal ajal puudutab  ühistuline tegevus Eestis napit veerandit kogu põllumajandustootmisest. Läänemetsa sõnul on meil palju õppida Skandinaavia riikidelt, kus ühistud hõlmavad ligikaudu 80% kogu sektorist.

„Ühistuline tegevusvorm nõuab kõigilt liikmetelt valmisolekut teha sisulist koostööd kõigi liitunute hüvanguks,” sõnas Jaak Läänemets, lisades, et võtmeküsimuseks on siin inimestevaheline usaldus ning ühistulise tegevuse põhimõtete parem mõistmine.

Konverents „Edukas ühistu” toob koju kätte vastused, kuidas olla tegevust edasiviiv ühistu liige ning kuidas ühistulist tegevust tulemuslikult juhtida.

Ajakirjanikel palume osalemise- või intervjuusoovide korral registreeruda alltoodud kontaktidel.

Lisainformatsioon:
Meelis Annus
Põllumeeste ühistu KEVILI juhataja
E-posti aadress: meelis.annus@kevili.ee
Telefon: 5344 2630

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/