Avaldatud: 4. august 2015Kategooriad: Uudised

Põllumajandusamet
PRESSITEADE
04.08.2015

Taimekaitsevahendi kasutamise nõuete eiramine võib kaasa tuua arvestatava kahju

Taimekaitsevahendi kasutamise nõuete eiramine võib kaasa tuua arvestatava kahju nii keskkonnale kui nende kasutajale, mistõttu tuleb kõiki kehtestatud nõudeid järgida täpselt.
Õitsvaid taimi on lubatud pritsida üksnes taimekaitsevahendiga, mille pakendi märgistusel (etiketil) on märge, et seda võib kasutada taimede õitsemise ja mesilaste lendluse ajal.

Taimekaitsevahendi kasutamise piirangud on kirjeldatud kas tootega kaasa antavas infolehes või pakendi etiketil. Õitsemise ajal pritsimine on lubatud üksnes juhul, kui märgistusel on selle kohta vastav märge. Kui lubav märge kehtib mõne kindla kultuuri kohta,  ei ole lubatud selle laiendamine teistele kultuuridele. Kui lubavat märget ei ole, siis taimekaitsevahendit õitsvate taimedega alal kasutada ei tohi.

Mesilaste kaitseks võib pakendi märgistusel esineda ka täiendav ohu standardlause SPe 8 – Mesilaste ja teiste tolmeldajate putukate kaitsmiseks mitte kasutada kasulike putukate aktiivse lendlemise ajal!
Selline märgistus tähendab, et taimekaitsevahend on mesilastele ohtlik ja selle kasutamisel tuleb olla eriti ettevaatlik.

Lisateavet taimekaitsevahendite kasutamise nõuetest saab Põllumajandusameti kodulehelt infolehest Kuidas kasutada taimekaitsevahendeid nõuetekohaselt ning taimekaitse ja väetiste osakonnast:
Katrin Kikkas, telefon   671 2644,  e-post katrin.kikkas@pma.agri.ee
Kaja Marrandi, telefon 671 2619, e-post kaja.marrandi@pma.agri.ee 

Teate edastas

Annika Kubja
kommunikatsiooni peaspetsialist
Põllumajandusamet
671 2603 / 5883 6975
Teaduse 2 /  75501 Saku / Harjumaa
www.pma.agri.ee

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/