Avaldatud: 23. detsember 2015Kategooriad: Uudised

EESTI PÕLLUMAJANDUS-KAUBANDUSKODA
Pressiteade
22. detsember 2015

Viiendik tarbijaist eelistab alati pääsukesemärgiga tooteid

Värske uuringu järgi on pääsukesemärki märganud 85% Eestimaa elanikest. „Kasvanud on tarbijate hulk, kes alati eelistavad Tunnustatud Eesti Maitse pääsukesemärgiga tooteid. TNS EMORi novembri uuringu järgi väidab 19% tarbijaist, et eelistab alati pääsukesemärgiga tooteid, aasta varem oli vastav näitaja 11%. Lisaks eelistab mõnikord pääsukesemärgiga tooteid 59% märgistust näinud tarbijatest,“ ütles Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhataja Roomet Sõrmus.

„Pääsukesemärk on üks vähestest üldistest toidumärgistest, mille järgi tarbija leiab toidupoes kergesti üles kodumaisest põhitoorainest valmistatud kvaliteetse toote. Tunnustatud Eesti Maitse päritolu- ja kvaliteedimärgiga toodete puhul hinnatakse jooksvalt nii toote kvaliteeti kui kontrollitakse toote valmistamisel kasutatud põhitooraine päritolu. Heameelt valmistab, et aastaga on natuke kasvanud ka tarbijate usaldus põllumajandus-kaubanduskoja kvaliteedimärkide vastu – 90 protsenti märgistusega tuttav olijatest peab neid täiesti või pigem usaldusväärseteks. Usaldus märkide suhtes on suurem kõrgema haridusega inimeste ja naiste hulgas,“ selgitas Sõrmus.

Novembris viis TNS EMOR Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja tellimusel 15-74 aastaste Eestimaa elanike seas läbi uuringu koja toidukvaliteedimärkide kohta. Põllumajandus-Kaubanduskoda hindab toidukaupade kvaliteeti 1998. aastast alates. Toiduaineid hindavad pimetestil vastava koolituse saanud kogenud toidueksperdid. Kõik hindamisele esitatud tooted läbivad nii laboratoorse kui ka sensoorse hindamise. Kvaliteeti ja päritolu hinnatakse 6 tootegrupis: liha- ja munatooted; piimatooted; pagari- ja teraviljatooted; aedviljakonservid, kastmed, mittealkohoolsed joogid, mesi; kalatooted; alkohoolsed joogid. Tänavu on tooteid hinnatud kaks korda, pääsukesemärgi kandmise õiguse sai kokku 80 toodet.

Märgiga toodete nimekirja leiab http://epkk.ee/toidumargid/margiga-toodete-nimekiri/

Lisainfo:
EPKK avalike suhete juht
Malle Lind,
malle@epkk.ee,
tel 600 9349

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/