Avaldatud: 17. veebruar 2014Kategooriad: Uudised

PRIA võtab juba mõnda aega vastu taotlusi nii seniste massiivide piirimuudatuste kui ka päris uute heas korras põllumajandusmaade registrisse kandmise kohta.

PRIA pressiesindaja Maris Sarv-Kaasiku sõnul töötab PRIA avaldusi läbi laekumise järjekorras ja kontrollib andmeid enne uute piiridega kaartide koostamist.

Seoses tänavu tekkinud uute maade kasutuselevõtmise võimalusega on maa ja piiride kohta esitatud avalduste maht tavapärasega võrreldes mitmekordistunud.

Uue kaardi ooteaeg on pikenenud vähemalt kolme nädalani ja avalduste hulga kasvades võib see kahjuks veelgi pikeneda, ütles Maris Sarv-Kaasik. “Soovitame esitada avaldused e-PRIA-s – mida rohkem avaldusi laekub e-PRIA-s, seda kiiremini on PRIA-l võimalik avalduste massi menetleda ja taotlejatele vajalikud kaardid saata,” lausus ta.

Kaasik ütles, et PRIA põldude registrisse on detsembrist tänaseni laekunud umbes 1700 avaldust. Tema sõnul ei ole praegu võimalik eristada, kui palju avaldusi on esitatud piiride korrigeerimiseks, kui palju päris uute maade kasutuselevõtuks. Samuti pole praegu võimalik anda maakondlikku statistikat.

Varasem praktika näitab, et paljud toovad muudatusavaldused alles koos pindalatoetuse taotlusega ja loodavad, et PRIA koostab kiiresti uute piiridega kaardi.

“Kui ka tänavu jääb piirimuudatuste ja maade kasutuselevõtu avalduse esitamisi massiliselt taotlusvooru ajale, siis ei pruugi PRIA jõuda kõiki taotlusvooru lõpuks menetleda ning taotlejal puudub taotluse esitamiseks vajalik kaart,” toonitas pressiesindaja.

Lisaks edastas Maris Sarv-Kaasik ühe meeldetuletuse põldude registrite büroost: uute maade kasutuselevõtu avaldustes olevate andmete läbitöötamisel ja nende maade olukorra kontrollimisel on selgunud juhtumeid, kus põllumaana tahetakse registrisse kanda ka nt võsastunud alasid.

Põllumajandusmaa registrisse kantav maa peab siiski olema heas põllumajanduslikus korras ehk seda peab olema võimalik juba registrisse kandmise aja seisuga põllumajandusmaana kasutada. 

Ain Lember, Saarte Hääl, 15.02.2014 

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/