Avaldatud: 1. juuni 2012Kategooriad: Uudised

See on konkurss, kus tutvustatakse ja tunnustatakse Eesti maaelu arengukava (MAK) 2007–2013 raames toetust saanud parimaid põllumajandusprojekte ning nende elluviijaid. Konkursi kuulutas välja Maamajanduse Infokeskus 28. mail.

Konkursil osalevaid projekte võivad välja pakkuda kõik soovijad, nii projekti tegijad, konsulendid, erialaliidud, maakondlikud arenduskeskused, LEADER-tegevusgrupid, piirkonna ettevõtjad kui ka elanikud.
Projekte saab esitada 11. juunini. Kiirustage!

Kolm kategooriat

Konkursil võtavad mõõtu kolm kategooriat projekte. Neiks on:
parim põllumajanduse ühistegevuse projekt
parim uuenduslik põllumajandusprojekt
parim põllumajanduslik teadmussiirde projekt.

Sealjuures võib üks projekt kandideerida ka mitmes kategoorias. Vormid ja lisainformatsioon on saadaval Maamajanduse Infokeskuse veebilehel www.maainfo.ee/vorgustik/konkurss2012.

Parimad projektid valib välja hindamiskomisjon, võitjaid autasustatakse 2012. a novembris põllumajandusministeeriumi aastapäeval. Parimad projektid saavad auhinna ja neid tutvustatakse spetsiaalses trükises. Auhinnad loositakse välja ka projektide konkursile esitajatele.

“Eesti maaelu arengukava 2007–2013 esimese telje raames on toetust saanud üle 7000 projekti. Selle telje eesmärk on põllumajandus- ja metsandussektori konkurentsivõime parandamine. Konkursile oodatakse häid põllumajanduse projektinäiteid, et tuua esile põllumajanduse uuenduslikkust ja koostöövalmidust.

Konkursil kandideerivad põllumajandusprojektid võivad olla toetust saanud ka LEADER-meetmest. Tänavune konkurss on eelmisel aastal läbi viidud konkursi “Märka LEADERit“ jätk,” ütles maaelu- ja kalandusvõrgustiku osakonna juhataja Krista Kõiv.

Saare maakonnas on MAK 1. telje põllumajandus- ja metsasektori konkurentsivõime parandamise toetusi perioodil 2007 kuni tänaseni saanud 706 toetusesaajat summas 16,4 milj eurot, millest seni on välja makstud 9,9 milj eurot.

Sellest noorte põllumajandustootjate tegevuse alustamise (meede 1.2) toetust aastatel 2008–2011 on saanud vaid 34 noortalunikku, toetuse summa 1,3 miljonit eurot. Ilmselt on see kõige vähem toetust taotlenud ja toetatud tootjate grupp maakonnas.

Vilma Rauniste, Meie Maa (01.06.2012)

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/