Avaldatud: 18. juuli 2012Kategooriad: Uudised

Põllumajandusministeerium
Pressiteade
18.07.2012

Heitlikest ilmastikutingimustest tulenevalt otsustas põllumajandusministeerium pikendada rohumaade niitmise tähtaega 20. augustini.

„Kuna ilmastikuolud on sel suvel olnud erakordselt vihmased, pole paljudel rohumaadel olnud võimalik heina teha. Saades tekkinud probleemist aru, otsustasime muuta määrust ja pikendada niitmise tähtaega seniselt 31. juulilt 20. augustini,“ selgitas põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder.

Põllumajandusministri poole pöördusid sel nädalal ühise palvega Talupidajate Keskliit ja Põllumeeste Keskliit. „Arutasime põllumeeste palvet PRIAga ning kuna põldu võib harida ajal, millal kasutatav tehnika ei jäta põllule harimissügavusest sügavamaid jälgi, on meie ühine seisukoht, et niitmise tähtaja pikendamine on vajalik,“ ütles Seeder.

Tööd tuleb teostada esimesel võimalusel, kui ilmaolud seda võimaldavad, kuid mitte hiljem kui 20. augustiks. Põllumajandusmaa heas põllumajandus- ja keskkonnaseisundis hoidmist reguleerivad Euroopa Nõukogu määrus (EÜ) nr 73/2009 lisa III ja  põllumajandusministri 17. veebruari 2010 määrus nr 11.

Karin Volmer
Põllumajandusministeerium
pressiesindaja

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/