Avaldatud: 11. juuni 2012Kategooriad: Uudised

Kommentaar 04. juuni analüüside alusel 

Rohu kasvukõrgus ületas proovivõtukohtades 60 cm (va. punane ristik). Kõrreliste põhiliigid (põldtimut, aruhein, raiheinad) ei ole jõudnud veel loomise arengufaasi, kuid vajavad kohest niitmist. Nende kuivaine seeduvus ja proteiinisisaldus on vähenenud hea toiteväärtuse alampiirini.

Ilmastik oli möödunud nädalal niiske ja jahe. Efektiivset temperatuuri lisandus 31-39 kraadi, kuid toiteväärtuse vähenemine oli oluline. Liblikõieliserikkad taimikud säilitasid oma kõrge toiteväärtuse.

Kõrreliste segukülvid punase ristikuga on massi suuruse ja kvaliteedinäitajate poolest niitmiseks valmis. Tänu ristikule on proteiinisisaldus veel hea. Rohu kuivainesisaldus on kõikides proovides väike ja tekib lamandumise oht.

Sileerimistingimused on sellel nädalal paranenud. Õhutemperatuur hakkas tõusma ja relatiivne õhuniiskus vähenema, mis loob soodsamad tingimused massi närvutamiseks.

Vaata 4.juuni siloseire andmeid siit.

Uued rohuproovid võetakse 11. juunil, kuid sellest jäävad välja Põlva, Paistu, Pihtla ja teiste kohtade kõrrelisterohkete taimikute proovid.

Kommenteeris
Uno Tamm
EMVI vanemteadur

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/