Avaldatud: 22. märts 2013Kategooriad: Uudised

Euroopa Liidu piimakvootide kadumine 2015. aasta aprillis pakub ka Eesti põllumajandustootjatele suuri võimalusi. põllumajandusminister Helir Valdor Seederi sõnul ei tohi seejuures aga unustada ohte, mis on seotud üleinvesteerimise ja sellest tulenevate raskustega liisinguid tagasi maksta.

Paljud Eesti põllumajandustootjad teevad juba praegu piimakvootide kadumise tuhinas suuri investeeringuid, vahendas ERR Uudised «Aktuaalset kaamerat».

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder manitses täna Olustveres põllumajandustootjaid nägema kvootide kadumises võimaluste kõrval ka ohte, sest vaadates seda, kuidas Eestis, Lätis, Leedus kuni Iirimaani välja suurendatakse praegu piimatootmise võimalusi, tuleb mõelda, et me enne piirangute kadumist üle ei investeeriks.

«Sest võib juhtuda, et piimatootmise kasvuga piima hind alaneb ja kes on võtnud endale väga pikaajalisi ja suuri majanduslikke kohustusi- liisinguid, laene, siis nad ei pruugi selle hinnaga olla võimelised tootma,» rääkis Seeder, kelle hinnangul tuleb samas otsida meie üha suurenevale piimatoodangule ka uusi turge.

«Uusi turge Euroopa Liidu sees, uusi turge ka Väljaspool Euroopa liitu ja mitte ainult Venemaal, vaid ma arvan siiski, et ka nii raske kui see ka ei ole, kaugemal Aasias ja rohkem orienteeruma suurema lisandväärtusega piimatoodetele,» rääkis ta.

Toimetas: Raul Sulbi

Postimees, E24 majandus (22.03.2013)

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/