Avaldatud: 24. september 2014Kategooriad: Uudised

Rainer Ratnik, Advokaadibüroo LEXTAL jurist:

On mitmeid asjaolusid, mida abitaotlejal tuleb silmas pidada, kui kõne all on sekkumiskokkuost ja eraladustamine seoses Venemaapoolsete ekspordipiirangutega Euroopa põllumajandustoodetele.

Vastastikused sanktsioonid Lääne ja Venemaa vahel on toonud ulatuslikud ekspordipiirangud Euroopa põllumajandustoodetele. Oma tootjate abistamiseks on Euroopa rakendamas erakorralisi meetmeid – sekkumiskokkuostu ja eraladustamise toetust – mille korraldamise eest vastutab Eestis PRIA.

Kuni 31.12.2014 toimub teravilja (nisu) ja piimatoodete (või ja lõssipulbri) sekkumiskokkuost. Sekkumiskokkuost seisneb laias laastus selles, et riigivõim ostab tootjalt ära kindlaksmääratud korras tema toodangut. See toimub kas ettemääratud hindade järgi või mõnevõrra komplekssemas vormis pakkumiste alusel, mille tähtajad on lühemad.

Sarnaselt toimub 2014. aasta lõpuni või, lõssipulbri ja juustu eraladustamise toetuste jagamine. Eraladustamise toetus on rahaline tugi selleks, kui sanktsioonidest tingituna seisma jäänud tooted paigutatakse teatud ajaks lattu ning seeläbi kindlaks ajaks turult eemaldatakse ja siis alles pärast ladustamise lõppu turule tootja poolt tagasi lastakse.

Mida soovitada abi taotlejatele? Ennekõike tähelepanelikkust ettevalmistustöödel, et abi saamiseks eeldused oleks täidetud ja kõik ametlikud kohustused taotlemisel korras. 

Loe edasi täispikka artiklit 23.09.2014 Maalehe veebilehelt siin

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/