Maaelu Edendamise Sihtasutus
Pressiteade
27.06.2014

Sügisel antakse välja Eesti parima taimekasvataja aunimetus

Maaelu Edendamise Sihtasutus (MES) annab sügisel esimest korda välja parima taimekasvataja aunimetuse, millega hakatakse igal aastal tunnustama taimekasvatusvaldkonna eestvedajaid Eestis.

„Taimekasvatus on põllumajanduse kõige tähtsam valdkond, mis toodab toidu nii inimestele kui loomadele. Lisaks pakuvad meie maal laiuvad ilusad teravilja-, rapsi-, herne- ja heinaseemnepõllud ka silmailu, muutes Eesti maastiku mitmekesisemaks ja värvirikkaks, “ rääkis MESi juhatuse esimees Raul Rosenberg.

Aunimetus antakse inimesele, kes on aasta jooksul saavutanud taimekasvatuses häid tulemusi. Võitja väljaselgitamisel arvestatakse tootmisnäitajaid, rakendatud agrotehnilisi võtteid, keskkonna- ja loodussõbralikkust taimekasvatusel, heakorda tootmisüksuses, ettevõtte arengut, jätkusuutlikkust, viljelusvõistlustel osalemist ja taimekasvatuse propageerimist. Konkursil loetakse taimekasvatuseks kultuure, mida koristatakse teraviljakombainiga.

Kandidaate saavad esitada Eesti Põllumeeste Keskliit, Eestimaa Talupidajate Keskliit, Viljeluspäevad MTÜ, Eesti Taimekasvatuse Instituut, Eesti Seemneliit ja Põllumeeste ühistud. Kandidaatide esitamise tähtaeg on 15. juuli. Eelvalikust edasi pääsenud kandidaate külastatakse augustis.

Aunimetuse saaja selgitab välja seitsmeliikmeline komisjon, kuhu kuuluvad MESi juhatuse liige, MESi nõukogu liige, põllumajandusministeeriumi esindaja, viljelusvõistluste korraldaja esindaja, Eesti Taimekasvatuse Instituudi esindaja, Eesti Maaülikooli Põllumajandus- ja keskkonnainstituudi esindaja ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja (EPKK) esindaja.

Parima taimekasvataja autasu annavad novembris EPKK lõikuspeol üle MESi juhatus ja põllumajandusministeeriumi esindaja.

Maaelu Edendamise Sihtasutus tegeleb võlakohustuste tagamisega, laenamisega ja maaelu maine kujundamisega ning koordineerib Eesti põllu- ja maamajanduse nõuandeteenistust.

Lisainfo:

Meriliis Liiv  
MESi nõuandeteenistuse taime- ja loomakasvatuse valdkonna koordinaator
Maaelu Edendamise Sihtasutuse Eesti põllu- ja maamajanduse nõuandeteenistus
5330 9171 
meriliis.liiv@nouandeteenistus.ee

Pressiteate edastas:

Maaelu Edendamise Sihtasutus
R. Tobiase 4
10147 Tallinn
Tel 648 4064  
Faks 648 4065   
www.mes.ee