Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

Farminar: vuti taastootmise telgitagused

13. dets. 2023 14:00 - 16:30

Tasuta

Osalemiseks klõpsa lehe all olevale nupule “Registreeru”. Registreerumine on avatud kuni 12.detsember kell 16:00. Registreerunutele saadetakse Zoomi link veebiseminaril osalemiseks ürituse toimumise päeval.

 

Maaelu Teadmuskeskus ja Eesti Linnukasvatajate Selts kutsuvad kõiki linnukasvatuse huvilisi vutikasvatuse farminarile. Farminar ehk veebiseminar farmist annab harukordse võimaluse näha vutikasvatuse siseelu ja küsida vutikasvatajatelt küsimusi. Tavapäraselt ei pääse linnukasvatuses hoonetesse bioohu tõttu sisse ja sul on võimalik oma koduse ekraani taga farmi külastada.

 

Eesti vuti tibud. Foto: Estfarm

Vuti taastootmise teemalisel farminaril külastame Eesti Linnukasvatajate Seltsi liikme Estfarmi Vutifarm OÜ tibulat, räägime erinevatest vuti taastootmise etappidest (haudemunade kogumisest kuni tibulani), Eesti vuti jõudluskontrollist, toetustest ning Väljaotsa Vutitalu OÜ näitel sõnnikuhoidlast ja -käitlemisest.

 

Farminari salvestus on nüüd järelvaadatav:

 

Farminari slaidimaterjalid saad alla laadida siit.

Kodune töö: Mõtle välja vähemalt üks küsimus, mida tahad Eesti vuti kohta küsida, osale aktiivselt arutelus!

 

Farminari päevakava:

14.00 Kogunemine ja tervitus zoomis ja Estfarmi Vutifarmi OÜ-s

14.05 Eesti vuti munad, pakendamine, haudemunade kogumine

14.45 Inkubeerimine, koorumine, transport

15.25 Paus

15.40 Farmijalutus Estfarmi Vutifarmi tibulas

16.05  Eesti vuti jõudluskontroll, toetused eesti vutile

16.10  Sõnnikuhoidla ja sõnniku käitlemine Väljaotsa Vutitalu OÜ näitel

16.20 Tekkinud küsimused. Arutelu ja kokkuvõte päevast

16.35 Farminari lõpetamine

* korraldajal on õigus teha muudatusi päevakavas
** farminar on järelvaadatav ja link saadetakse kõikidele osalejatele

 

Eesti Linnukasvatajate Selts taasloodi 1989. aastal. Linnukasvatajate Seltsi kuulub lisaks suurtootjatele ka palju väike- ja hobilinnukasvatajaid. Traditsiooniliselt on meie liikmete hulgas kõige rohkem munakasvatjaid, aga järjest populaarsemaks on muutunud ka partide, hanede, muskuspartide, kalkunite, pärlkanade, faasanite ja teiste, vähem levinud linnuliikide nagu nurmkanade, nurmvuttide, kivikanade ning erinevate tuvitõugude pidamine.

Eesti vutt, meie ainuke kodumaine põllumajanduslinnu tõug, on leidnud kasvatajate suure poolehoiu, sest vutimunade ja -liha nõudlus on suur. Eesti Linnukasvatajate Seltsi missioon ja tegevuse eesmärgis on samad, mis sajanditagusel ajal – propageerida linnukasvatust, olla linnukasvatajatele nõu ja jõuga abiks, korraldada kursusi ja õppepäevi.

 

Infopäev toimub MAK 2014–2020 „Teadmussiirde programm põllumajanduse, toidu ja maamajanduse tegevusvaldkonnas“ horisontaalse valdkonna raames ning seda toetab Euroopa Liit. Läbiviijateks on Maaelu Teadmuskeskus ja Eesti Vutikasvatajate Selts.

 

Lisainfo:

Anna Marie Reimann
annamarie.reimann@metk.agri.ee
tel 58026888

MAK_logo