Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

Infopäev Infopäev Tööõigus ja maksukontroll põllumajanduses (toimub Zoomis)

17. nov. 2022 09:30 - 13:30

Infopäev toimub veebis Zoomi vahendusel. Registreerimine kuni eelneva tööpäeva kella 17.00. Sisenemise link saadetakse vahetult enne infopäeva algust meilile. Registreerimine SIIN

Ajakava:
9.30-10.00 seisenemine Zoomi
10.00-11.30 ettekanne
11.30-11.45 paus
11.45-13.15 ettekanne

Teemad:

Seminaris antakse ettevõtjale olulised teadmised tööõigusest, sh keskendutakse põllumajanduse spetsiifikale – summeeritud tööaeg, töö – ja puhkeaeg, tööohutus, töötajate vastutus ning antakse praktilisi soovitusi valdkonnas kasutamiseks. Maksundus alastest teemadest antakse ülevaade töötajate registri (TÖR) kasutamise osas, Maksu -ja Tolliameti maksuhinnangute osas seoses tööjõumaksude kontrollimisega võrdluses Statistikaameti palgaanalüüsi mudeliga ning nende baasil tehtavate maksukontollide osas. Tuuakse praktilisi näiteid antud valdkonnas esinevatest probleemidest ning antakse soovitused probleemide vältimiseks ning töötajatega seonduvate maksuriskide vähendamiseks.

Lektorid:

Klen Laus on Advokaadibüroo TRINITI vandeadvokaat, kelle peamised tegevusvaldkonnad on vaidluste lahendamine, maksejõuetus ja saneerimine, tööõigus, aga ka äriõigus, liiklusõigus ning pangandus ja finantsõigus. Klen on enam kui 10-aastase töökogemuse jooksul nõustanud ja esindanud kliente paljudes olulistes õigusküsimustes, samuti on ta aastaid olnud tööõiguse lektoriks nii koolides kui ka erinevatel koolitustel ja konverentsidel.

 

Triin Luksepp on maamajanduse konsulent, haridus EMÜ maamajandusliku ettevõtlus ja finantsjuhtimine. Lisaks läbinud erinevaid ettevõtte juhtimise ja finantsalaseid täiendkoolitusi. Tegelenud tootjate põllumajandusliku finantsalase nõustamisega 2007.aastast. Osalenud erinevatel põllumajandusalastel koolitustel lektorina. Igapäevaselt tegeleb investeeringu – ja laenuprojektide nõustamise ja elluviimisega ning põllumajandustootjatele raamatupidamisteenuse osutamisega.

 

Infopäev on osavõtjatele tasuta.

Korraldaja Maaelu Edendamise Sihtasutus

Infopäev toimub MAK 2014-2020 “Teadmussiirde ja teavituse toetuse maakondliku ulatusega tegevuste” meetme raames, tegevust toetab Euroopa Liit

MAK_logo