Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

Infopäev „Päikeseenergia – kuidas ja kellele?“

16. nov. 2023 09:30 - 15:30

Tasuta

Üritus on toimunud.

Vaata ettekannete esitlusi siin:

Energiapartner: päikesepaneelide erinevad lahendused, võimalused, kvaliteet ja eluiga. Projektide koostamine ja ehitamine. (Deimon Meitus)

Energiapartner: energia salvestamise võimalused, hinnad ja kas see on ettevõttele mõttekas? (Roland Treial)

Elektrilevi: elektrivõrku ühendamisest, selle tingimused ja võimalused (Marii Uduvee)

 

Päikesepaneelid ilmuvad inimeste kodukatustele ja heinamaadele nagu seened pärast vihma. Küsimus on, kas taastuvenergia on kasulik ka sinu ettevõttele? Kas on võimalik ka ära elada ainult oma toodetud elektriga? Antud teema kohta on internetis väga palju erinevat infot, mille hoomamine on omaette katsumus ja tekitab rohkem küsimusi kui annab vastuseid.

Oma ala vaieldamatud eksperdid Energiapartner ja Elektrilevi selgitavad lihtsalt ja informatiivselt lahti järgnevad teemad: päikesepaneelide spetsiifika, võimalused ja lahendused, võrku ühendamine ja müümine, energia salvestamine. Tammejuure Mahetalu ja Mäeotsa Hobitalu räägivad isiklikest kogemustest selle teekonna läbimisest, rahastuse leidmisest ning jagavad soovitusi, mida nad oleksid tahtnud ise enne alustamist teada. Päev tipneb päikesepargis ringkäiguga.

 

Päikesepaneelid. Foto: Janek Laanemäe

 

Päevakava:

09:30-10:00 Kogunemine, tervituskohv

10:00-10:45 Deimon Meitus (Energiapartner) – päikesepaneelide erinevad lahendused, võimalused, kvaliteet ja eluiga. Projektide koostamine ja ehitamine.

10:45-11:30 Roland Treial (Energiapartner) – energia salvestamise võimalused, hinnad ja kas see on ettevõttele mõttekas?

11:30-12:15 Marii Uduvee (Elektrilevi) – elektrivõrku ühendamisest, selle tingimused ja võimalused. Millal ja kus on võimalik võrku energiat tagasi müüa?

12:15-13:00 Lõuna

13:00-13:45  Mäeotsa Hobitalu kogemuslugu – 13.aastat oma elektri peal

13:45-14:30 Tammejuure Mahetalu kogemuslugu

14:30-15:15 Arutelu ja ringkäik päikesepargis

*korraldajal on õigus teha muudatusi külastuse ajakavas

 

Infopäev viiakse läbi Teadmussiirde pikaajaline programm põllumajanduse, toidu ja maamajanduse tegevusvaldkonnas raames.

 

Lisainfo:

Manuela Kollom
manuela.kollom@metk.agri.ee
+372 5672 6756

MAK_logo