Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

Infopäev Välistööjõu kasutamine põllumajanduses (toimub Zoomis)

2. märts 2023 09:30 - 13:30

Infopäev toimub veebis Zoomi vahendusel. Registreerimine kuni eelneva tööpäeva kella 17.00. Sisenemise link saadetakse vahetult enne infopäeva algust meilile.

Registreerimine SIIN

 

Ajakava:
9.30-10.00 seisenemine Zoomi
10.00-11.30 ettekanne
11.30-11.45 paus
11.45-13.30 ettekanne

Infopäeva sisu:

Infopäeva eesmärk on anda tootjatele juriidilised teadmised seonduvalt välistööjõu kasutamisega. Välistöötajate registreerimine, tööle võtmise erisused ja võimalused. Viisade ja elamislubade taotlemine ja saamine. Välismaalaste seaduse muudatused. Mida ja kuidas teha, et aega säästa? Töölepingu sõlmimine välismaalastega, millele tähelepanu pöörata. Milline õigus kohaldub? Töötaja (välismaalase) ja tööandja kohustused. Välistööjõuga seonduvad toimingud Maksu – ja Tolliametis. Välistööjõu deklareerimine, maksude arvestamine, kajastamine raamatupidamises. Palgaarvestuse dokumentide vormistamine.

Lektorid:

Ramil Pärdi on advokaadibüroo TRINITI vandeadvokaat ja partner. Ramil omab laialdasi teadmisi ja suurt kogemustepagasit välismaalastega seonduvates õigusvaldkondades ning koordineerib büroo immigratsiooni- ja maksuõiguse kompetentsigruppide tegevust. Lisaks on Ramilil suurel hulgal kogemusi kinnisvara-, planeerimis- ja ehitusõiguse valdkonnas.

 

Triin Luksepp on maamajanduse konsulent, haridus EMÜ maamajandusliku ettevõtlus ja finantsjuhtimine. Lisaks läbinud erinevaid ettevõtte juhtimise ja finantsalaseid täiendkoolitusi. Tegelenud tootjate põllumajandusliku finantsalase nõustamisega 2007.aastast. Osalenud erinevatel põllumajandusalastel koolitustel lektorina. Igapäevaselt tegeleb investeeringu – ja laenuprojektide nõustamise ja elluviimisega ning põllumajandustootjatele raamatupidamisteenuse osutamisega.

Ettekanne 1

Ettekanne 2

Infopäev toimub MAK 2014-2020 “Teadmussiirde ja teavituse toetuse maakondliku ulatusega tegevuste” meetme raames, tegevust toetab Euroopa Liit

MAK_logo