Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

Konverents “Kas toidutootmise tulevik on helge?!”

4. september 09:30 - 15:00

Tasuta

Eestil möödus tänavu 20 aastat hetkest, mil liitusime Euroopa Liiduga. See on andnud meile palju võimalusi kujundada oma tulevikku endale soovitud suunas, osaleda liidu ühisturul, tagada inimeste vaba liikumine ja reformida ka põllumajandussektorit majanduslikult kestlikus suunas.

Kahe aastakümnega oleme palju ära teinud; ette on muu seas näidata hulgaliselt edulugusid nii toidutootmisest kui ka maaelu arengust.

Samas on praegune geopoliitiline olukord Euroopas ja sellele eelnenud koroonapandeemia veeretanud meie ette palju proovikive, seda ka põllumajandussektoris. Euroopa rohelise kokkulepe ambitsioonikate eesmärkide täitmine on suur katsumus ja nõuab meie kõigi ühist pingutust.

Kuidas edasi liidu ühise põllumajanduspoliitikaga? Kas see jääb ka tulevikus ühiseks? Kuidas mõjutavad seda paljud teised poliitikasuunad, mis üha rohkem kandepinda leiavad ka kaubanduses ja liidu rahvusvahelises positsioonis ja võimalustes esindada oma huvisid tasakaalustatult? Millised eesmärgid tuleb uuele poliitikale seada? Kas saame rääkida kestlikust toidutootmisest, mis arvestab ühiskonna ootusi ja eesmärke, mis seda toetavad?

Konverents pakub võimalust arutleda koostööpartnerite ja sidusrühmadega meie eesmärke liidu ühise põllumajanduspoliitika tuleviku seisukohtade kujundamisel. Lisaks on see hea võimalus oma seisukohti katsetada ja valideerida rahvusvaheliselt tunnustatud ekspertidega. Konverents annab ka uusi ideid ühise põllumajanduspoliitika tuleviku seisukohtades.

Konverentsi sihtgrupp on põllumehed, erialaorganisatsioonid ja partnerid, keda ühine põllumajanduspoliitika ja tuleviku toidutootmise mudel Euroopa Liidus ja ka Eestis kõige rohkem puudutab.

Päevakava

Konverentsi päevakava võib veel muutuda.

  • 09.30. Hommikukohv, registreerimine
  • 10.00. Konverentsi avamine. Marko Gorban, Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi kantsler
  • 10.30. Ettekanne. Pekka Pesonen, Soome Põllumajandus- ja Metsandusministeeriumi kantsler
  • 11.05. Ettekanne. Alan Matthews, Dublini Trinity Ülikooli emeriitprofessor
  • 11.45. Vestlusring toidutootmise ees seisvatest väljakutsetest. Osalejad täpsustamisel.
  • 13.00. Lõuna
  • 14.30. Konverentsi lõpp

Registreerumine

Konverentsil osalemiseks registreeru hiljemalt 19. augustil. https://agri.ee/konverents-kas-toidutootmise-tulevik-helge