Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

Veebiseminar: Keskkonnasõbraliku majandamise toetuse infopäev – aiandus

26. september 10:00 - 14:15

Tasuta

Osalemiseks klõpsa lehe all olevale nupule “Registreeru” (hiljemalt 25. september 15:00).

 

Marjakultuuride kasvatamisel tuleb kasutada KSM praktikaid. Foto: Janek Laanemäe

Millised nõuded on sinu aiandusega tegelevale ettevõttele ja mida sa peaksid tegema KSM toetuse saamiseks? Millised keskkonnasõbralikud majandamispraktikad suurendavad elurikkust ja mitmekesisust aianduses?

Tingimuslikkuse süsteemiga tagatakse, et põllumajandustoetusi makstakse täies mahus vaid neile, kes täidavad maa hea põllumajandus- ja keskkonnaseisundis hoidmise nõudeid ja kohustuslikke majandamisnõudeid. Toetust antakse keskkonnasõbraliku majandamispraktika põhitegevuse või lisategevuse elluviimise eest. Seeläbi tõstetakse põllumajandustootjate keskkonnateadlikkust ja inspireeritakse ettevõtteid üha enam nägema loodust ja tootmist kui tervikut.

Keskkonnasõbralikud majandamispraktikad on muutunud järjest olulisemaks. Intensiivsest kasvatustehnoloogiast tulenev mulla erosioon, toitainete kadu ja bioloogilise mitmekesisuse vähenemine näitab, et põllumehel on aeg hakata loodusele tagasi andma. Mullakvaliteedi parandamiseks, elurikkuse soodustamiseks ja sünteetiliste sisendite kasutamise vähendamiseks on hakatud tähelepanu pöörama vahekultuuride kasvatamisele, lupjamisele ja lämmastikubilansile. Millised on need võtted marjakultuuride kasvatamisel?

e-PRIA põldude haldamise teenuses on alates 1. aprillist võimalik täita põlluraamatut. Räägime, millised võimalused PHT teenuses täna on, kuhu lähiajal jõuda soovime ning missugune on visioon kaugemaks tulevikuks, kaardistame võimalikke kitsaskohti ja kummutame müüte.

Infopäev läheb arvesse KSM kohustusliku koolitusena.

 

Päevakava:

10:00-11:00 Lilia Kulli (konsulent) – KSM tingimuslikkuse nõuete ülevaade, nende täitmise ja järelvalve mehhanism

11:00-11:30 Priit Penu (METK) – Lupjamise erinevad aspektid: METK mullateenuse lubjatarbe määramine, erinevate lubiväetiste mõju ja valimise printsiibid. Lupjamistoetuse esimese aasta ülevaade

Paus 15 min

11:45 – 12:15 Liina Talgre (EMÜ) – Talvised vahekultuurid ja nende tähtsus

12:15 – 12:45 Alar Astover (EMÜ) – Lämmastikubilanss

Paus 30 min

13:15 – 13:45 Margus Kopp (konsulent) – Elurikkus ja keskkonnasõbralikud majandamispraktikad marjakultuuride kasvatamisel

13:45 – 14:15 Evely Veetsmann (PRIA) – PRIA Põldude haldamise teenus (PHT) e-põlluraamatu pidamine

*korraldajal on õigus teha muudatusi külastuse ajakavas

 

Registreerunutele saadetakse ürituse päeval veebiseminariga osalemiseks link Zoomi keskkonda. Üritus on järelvaadatav, kõikidele registreerunutele ja osalejatele saadetakse link peale sündmuse toimumist. KSM toetuse kohustusliku koolituse märke saavad kirja ainult sündmusel reaalselt osalejad.

 

Infopäev viiakse läbi „Teadmussiirde pikaajaline programm põllumajanduse, toidu ja maamajanduse tegevusvaldkonnas“ raames.

 

Lisainfo:

Manuela Kollom
manuela.kollom@metk.agri.ee
+372 5672 6756

MAK_logo

Veebiseminar: Keskkonnasõbraliku majandamise toetuse infopäev - aiandus

26. september 2024 toimub Zoomis veebiseminar keskkonnasõbraliku majandamise toetuse taotlemisest aianduse valdkonnas. Teemad: tingimuslikkus, lupjamine, vahekultuurid, lämmastikubilanss, KSM marjakultuurides ja e-põlluraamat. Infopäev läheb arvesse KSM kohustusliku koolitusena.

10 Osaleb
Vasta siin