Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

Videoloeng: “Toidu märgistuse loetavuse ja teksti paigutuse hea tava”

28. veebruar 14:00 - 15:00

Tasuta

Osalemiseks klõpsa lehe all olevale nupule “Registreeru”. Registreerumine on avatud kuni 28. veebruar kell 00:00. Registreerunutele saadetakse Zoomi link veebiseminaril osalemiseks ürituse toimumise päeval.

 

2022. aasta maikuus startis Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi valitsemisala teenusedisaini arenguprogramm. Poole aasta jooksul tegeles iga arenguprogrammis osalenud meeskond ühe oma valdkonna murekohaga. Koostöös otsiti lahendusi, rakendades selleks teenusedisaini metoodikat ja disainmõtlemist. Selge märgistuse meeskonna fookus oli pakenditel toidu kohta esitatava teabe loetavusel, kuna Eesti tarbijate seas tehtud uuringud näitavad, et rahulolematus pakenditel esitatud teabe loetavusega on märkimisväärne. Arenguprogrammi vältel sai selgeks, et kõige suuremat kasu nähakse visuaalses materjalis, mis võiks märgistuse tegijaid selles protsessis toetada – nii jõudiski meeskond hea tava ideeni ja teostuseni.

 

Äsja valminud “Toidu märgistuse loetavuse ja teksti paigutuse hea tava” juhendist saab täpsemalt kuulda 28. veebruaril kell 14.00 toimuval videoloengul. 

 

Ajakava:

14:00-14:20 Heast tavast ja selle valmimisest annab ülevaate Hellika Kallaste Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi toiduohutuse osakonnast

14:20-14:40 Juhendi valmimisse panustanud disainiagentuuri Koor tähelepanekud ja soovitused pakendidisainile

14:40-15:00 Tekkinud küsimustele vastamine ja arutelu

*Korraldajal on õigus teha ajakavas muudatusi

 

Videoloeng salvestatakse ning see on järelevaadatav lehekülgedel toiduteave.ee ja pikk.ee.

 

Infopäev toimub MAK 2014–2020 „Teadmussiirde programm põllumajanduse, toidu ja maamajanduse tegevusvaldkonnas“ toidu ja toiduohutuse valdkonna raames ning seda toetab Euroopa Liit. Läbiviijaks on Regionaal- ja Põllumajandusministeerium.

 

Lisainfo:

Anna Marie Reimann
Maaelu Teadmuskeskus
annamarie.reimann@agri.ee
tel +372 58 026 888

 

MAK_logo