Avaldatud: 13. august 2015Kategooriad: Uudised

PRESSITEADE
Taastuvenergia Koda osaleb Arvamusfestivalil kahes aruteluringis

Homme, 14. augustil osaleb Eesti Taastuvenergia Koja juht Rene Tammist Arvamusfestivali kliimamuutuste alal toimuval kahes aruteluringis: „Kas Eesti energiasektor on uueks kliimapoliitikaks valmis?“ ja „Kuidas ise elektrit teha?“.

Kell 15.30 algavas paneelis „Kas Eesti energiasektor on uueks kliimapoliitikaks valmis?“ räägitakse Eesti energiasektori tulevikust ajal mil riigid hakkavad fossiilkütuste põletamist aina rohkem reguleerima. Arutelus osalevad Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter, Eleringi juhatuse esimees Taavi Veskimägi, Taastuvenergia Koja juht Rene Tammist, Keskkonnainvesteeringute keskuse juhatuse liige Lauri Tammiste ja Keskkonnaministeeriumi asekantsler Meelis Münt.
Kell 18 algavas praktilises töötoas „Kuidas ise elektrit teha?“ meisterdatakse päikesepaneeli, vändatakse jalgrattaga lampe põlema ja avastatakse Arengufondi abil tulevikufirmasid, kelle äri ei sõltu fossiilkütuste kasutamisest. Meisterdamise kõrval toimub arutelu taastuvenergia võimalustest. Arutelus osalevad roheline ettevõtja Juhan Peedimaa, Taastuvenergia Koja juht Rene Tammist ja Arengufondi projektijuht Marit Sall. Lisaks tutvustavad oma ettevõtmisi ClimateLaunchpadi programmis osalevad meeskonnad ja konkurssi Negavat finalistid.

“Taastuvenergialahendused on kiiresti muutmas energiamajandust kogu maailmas. Eestis on just praegu õige moment arutleda selle üle, millised võiksid olla meie energiasektori uued võtmelahendused,” kommenteeris Taastuvenergia Koja juht Rene Tammist.

Kliimamuutuste ala arutelude moderaator, Eestimaa Looduse Fondi juhi Silvia Lotmani sõnul teevad kliimamuutuste ja energiasektori tulevikuga seotud teemad aktuaalseks muu hulgas ka see, et aasta lõpus kogunevad maailma riikide juhid Pariisis, et kokku leppida kliimapoliitika tulevik. “Me oleme küll väike riik, aga ka meie ministrid lähevad Pariisi läbirääkimistele ja nendel on oma sõna seal öelda. Mitte igal miljonilise rahvaarvuga kommuunil ei ole võimalust saata oma esindaja ülemaailmsetele läbirääkimistele,” rääkis Lotman. “Teisalt pole mitte igal ühel miljonil inimesel maailmas oma põlevkivitööstust. Eestil on iga inimese kohta fossilkütuste põletamise jälg väga suur. Nii et siin ongi põhjust aruteludeks.”

Eesti Taastuvenergia Koda asutati 2011ndal aastal, et ühendada taastuvenergiaga seotud Eesti organisatsioonid ühe katuse alla, et üheskoos edendada ja arendada valdkonda.

Lisainformatsioon:
Rene Tammist, Eesti Taastuvenergia Koja juht
Tel (+372) 56490670
Email: rene.tammist@taastuvenergeetika.ee

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/