Avaldatud: 22. mai 2015Kategooriad: Uudised

Eesti Taimekasvatuse Instituut
PRESSITEADE
22.05.2015

Taimekasvatuse Instituut ootab infot taimekahjustajate kohta

Eesti Taimekasvatuse Instituut (ETKI) alustas üle-eestilist taimekahjustajate vaatlust ning ootab kõigilt taimekasvatajatelt infot kergesti äratuntavate kahjurite esinemise kohta.

„Teadmine taimekahjustajate levikust aitab põllumeestel tõrjetöid paremini ajastada, suurendab taimekaitsetööde efektiivsust ning võimaldab vähendada taimekaitsevahendite kasutamist,“ ütles Eesti Taimekasvatuse Instituudi direktor Mati Koppel. „Parema ülevaate saamiseks kogume informatsiooni ka taimekasvatajatelt ning palume, et nad teavitaksid meid kergesti äratuntavate kahjurite nagu kartulimardikas, hiilamardikas rapsil ja lehetäid teraviljadel, esinemisest.“

Põllukultuuride haigus- ja kahjuritõrje perioodil maist juulini teostab ETKI igal nädalal taimekasvatuse seisukohast olulisemate kahjustajate vaatlusi ning kogutud informatsioon kuvatakse instituudi kodulehel interaktiivsete kaartidena.

Kaardil näidatakse taimekahjustajate esinemise kohad ja ajad ning täpsem informatsioon kultuuri, sordi, agrotehnika ja eelvilja kohta.

Tõrjekriteeriumi ületava kahjurite esinemise kohta tuleb saata informatsioon (kahjustaja, kahjustatud kultuur, kuupäev, koht (küla, vald)) aadressile liina.loorits@etki.ee või helistada/saata sõnum telefonil 53937752.

Täpsem info ETKI kodulehel: http://www.etki.ee/index.php/%C3%BCldinfo/uudised/348-taimekahjustajate-monitooring-2015

Loe lisaks Maablogis: ETKI kaardirakendus aitab põllumeestel taimekaitsetöid ajastada

Lisainfo:
Mati Koppel
Direktor
Tel. 776 6903
mati.koppel@etki.ee

Teate edastas:
Eva Lehtla
Põllumajandusministeerium
Avalike suhete osakond
Tel. 6256 255
press@agri.ee

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/