Avaldatud: 27. mai 2015Kategooriad: Uudised

Eesti Taimekasvatuse Instituut
PRESSITEADE
27.05.2015

Taimekasvatuse Instituut sõlmis koostöökokkuleppe Hiina teadlastega

Eesti Taimekasvatuse Instituudi (ETKI) direktor Mati Koppel ja Liaoningi Põllumajandusteaduste Akadeemia asepresident Sun Zhanxiang allkirjastasid 23. mail Hiinas Shenyangis lepingu senise sordiaretuse alase koostöö jätkamiseks.

„Näeme selles lepingus võimalikku kasu Eesti põllumajandustootjatele. Üks meie põhilisi kokkuleppeid oli koostöö sojaoa sordiaretuse alal. Hiina on ju sojaoa kodumaa ning ka Eesti põllumehed huvituvad praegu sojaoa kasvatamisest,“ ütles ETKI direktor Mati Koppel. „Kindlasti on kokkulepe oluline ka ETKIle kui teadusasutusele, kuna meid hinnatakse muuhulgas rahvusvaheliste lepingute ja sidemete põhjal.“

Lepinguga kinnitati söödakultuuride, köögiviljade, kartuli ja talirukki aretusmaterjali vahetus ning lepiti kokku konkreetsed tegevused uute külma-, haigus- ja põuakindlate, kõrge saagi ja kvaliteediga sortide aretuse alal. Lisaks kavandati ühiseid uuringuid otsekülvi, orgaaniliste väetiste ja vahekultuuride kasutamise alal, täpsustati vastastikust teadlaste vahetust ning ühiste publikatsioonide avaldamist.

Lepingu allkirjastamisele eelneva visiidi käigus tutvus ETKI delegatsioon Liaoningi Põllumajandusteaduste Akadeemia katsejaamade, põldkatsete ja laboratooriumitega. Visiidi lõpus vahetasid kahe riigi teadusasutused erinevate kultuuride seemneid.

ETKI teeb Liaoningi Põllumajandusteaduste Akadeemiaga koostööd alates 2010. aastast.

Lisainfo:
Mati Koppel
Eesti Taimekasvatuse Instituut
Direktor
Tel. 776 6903
mati.koppel@etki.ee

Teate edastas:
Eva Lehtla
Põllumajandusministeerium
Avalike suhete osakond
Tel. 6256 255
press@agri.ee

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/