Avaldatud: 29. märts 2013Kategooriad: Uudised

Lii Sammler,
Maaleht (29.03.2013)

Olustveres peetud põllumajanduse tippjuhtide konverentsil valiti esimest korda Eesti säravaim tippjuht, kelleks sai Voore Farmi juhataja Indrek Klammer.

"1993. aastal hakkasime põldu pidama Virumaal Voore Farmis," kirjeldab Indrek Klammer oma tippjuhi tee algust. "Seejärel ostsin aastal 2000 pankrotis farmi, kus 90 lehma lüpsid kaks liitrit päevas ja ülejäänud lehmad olid surnud." Praegu on lüpsikarjas üle 700 lehma, kes annavad keskmiselt 9,5 tonni piima aastas.

Ajalooline lihatööstus ja jahuveski

Lisaks osaühingule Voore Farm, mis tegeleb teraviljakasvatuse ja söödatootmisega, kuuluvad Klammeri juhtimise alla veel OÜ Voore Mõis, mis tegeleb piimakarjaga, OÜ Kupna Mõis, kus on seakasvatus, OÜ Küti mõis, kus on mahepõllundus ning lihakari ja OÜ Kulina Mõis Eesti vanima lihatööstuse ning ajaloolise veskiga.

2006. aastal valmis OÜ-l Voore Mõis uus karjalaut, mille teine järk läks käiku mõni aasta hiljem. Valminud on ka uus poegimissigala ning sel aastal on plaanis nuumikusigala ümberehitus. Klammeri teada alustas just Kulina mõisas 1885. aastal tööd Eesti esimene eksporttapamaja. Praegugi on seal lihatööstus, millel on ka mahelitsents.
 
Loe edasi täispikka artiklit Maalehest

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/