Avaldatud: 3. juuni 2013Kategooriad: Uudised

Eraisikute põllumaade pindalatoetused võivad edaspidi olla tulumaksustatavad ja maade eest saadav renditulu maksuvaba, kui läheb läbi Eesti põllumajandus-kaubanduskoja (EPKK) ettepanek Eesti riigijuhtidele.

“Kehtiv seaduslik regulatsioon on üha enam viimas pingeteni põllumajandustootjate ja maaomanike vahelistes suhetes,” põrutab koja juhataja Roomet Sõrmus põllumajandusministrile ja rahandusministrile saadetud pöördumises, kirjutab Saarte Hääl.

PRIA teabeosakonna juhtivspetsialist teabeosakonna juhataja ülesannetes Ene Tulp ütles, et eelmisel aastal sai Saare maakonnas ühtset pindalatoetust 505 füüsilist isikut, lisaks veel 489 füüsilisest isikust ettevõtjat.

Näiteks eelmise aastal maksis PRIA põllumaa omanikule, kes ise ettevõtlusega ei tegele, või põllumaa rentijale iga hektari eest umbes 100 maksuvaba eurot, tänavu peaks summa kümmekond protsenti kasvama. Lisaks on võimalik PRIA-lt saada iga hektari pealt kümneid eurosid toetust loomade karjatamise eest.

Aga ka siis, kui rohumaid tühjaks söövaid loomi pole, on maa omamine kasulik – PRIA nõuete täitmiseks peab rohumaa kord suve jooksul üle niitma ja niite hekseldama või palli veeretama. Sellisel juhul läheb kogu saak sisuliselt raisku, põllumajandustootjad nimetavad selliseid maid halvustavalt “euroheinamaadeks”.

Kõik see ongi viinud Roomet Sõrmuse sõnul olukorrani, kus maaomanikud pole huvitatud maade rentimisest põllumajandustootjatele.

Maaleht, 01.06.2013

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/