Avaldatud: 29. oktoober 2013Kategooriad: Uudised

Keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus all­kirjastas määruse, mis suurendab vääriselupai­kade kaitsmise eest metsaomanikule makstavat hüvitist tulumaksu ehk 21 protsendi võrra.

Suurenenud hüvitis jõuab lähinädalatel kõigi metsaomanikeni, kelle osamaksete tähtaeg on 2013 aastal ja hilisem. Erametsakeskus on täien­davate maksetega juba alustanud.

Riik toetab vabatahtlikku kaitset

«Vääriselupaikade hoid­mine on vabatahtlikult võetav kohustus. See on rikkus – liigirikkus. Neid säilitades annab metsaomanik oma panuse loo­duskaitsesse. Riik toetab vabatahtlikku kaitset, kompenseerides metsa raiumatajätmisest saama­ta jääva tulu,» selgitas keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus.

Täna on eramaadel ole­vatest vääriselupaikadest lepingutega kaitstud vaid kümnendik.

Kui lepingute sõlmimise ajal kehtis kord, et hüvitist tulumaksuga ei maksus­tata, siis 2010. aastal muu­tis Maksu- ja Tolliamet tõlgenduspraktikat ning vääriselupaiga säilitamise eest ette nähtud hüvitiselt tuli hakata tulumaksu maksma.

Leping tuleb sõlmida 20 aastaks

«Kui sinu metsas on vääriselupaik, siis lepingu sõlmimiseks pöördu Kesk­konnaameti kohaliku re­giooni poole. Seal arvutatakse vastava programmi alusel välja kasvava metsa väärtus ning kompensat­siooni suurus.

Leping sõlmitakse 20 aastaks, mille vältel säi­litatakse väärtuslik elupaik ja makstakse välja metsa majandamisest saa­mata jääv tulu. Vääris­elupaiga olemasolu saab kontrollida metsaregistrist register.metsad.ee ja Keskkonnaametist,» sel­gitas erametsakeskuse arendusspetsialist Priit Jõeäär.

Erametsakeskus edas­tab dokumendid omaniku elukohajärgsesse notari­büroosse, kus sõlmitakse leping. Kõik lepingus olevad tingimused on määrat­letud keskkonnaministri määrusega.

SA Erametsakeskus on riigi sihtasutus, mille üles­anne on metsaomanike kompetentsi tõstmine ning keskkonnasõbraliku ja efektiivse erametsanduse edendamine.

Ajaleht Koit, 29.10.2013

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/