Avaldatud: 4. juuni 2013Kategooriad: Uudised

Järvamaa väiketootjaist lehmapidajaid leiab jõudluskontrolli keskuse aastaraamatust parimate seast.

2012. aasta jõudluskontrolli aastaraamatus 51–100 lehmaga karjade seas hoiab esimest kohta Aivi Kuutok Takkasaare talust.

Kuutok tunnistas, et iga tunnustus teeb heameelt ja annab kinnitust, et lehmi söödetakse ja lüpstakse õigesti. Ka eelmistel aastatel on laste kaasabil talu pidavad Aivi ja  Arvo Kuutokid ikka esimeste seas olnud, kuid päris esimesel kohal on nüüd esimest korda. «Midagi erilist me selle nimel, et jõudluskontrolli iga kuu võetavad proovid paremad oleksid, ei tee,» sõnas Aivi.

Sama arvu lehmadega majapidamistest on teisel kohal Ennu Nurk Põlema-Saare talust.

Kolme kuni seitsme lehma pidajate seas on esikohal Mare Kahar. Esikümnesse mahtusid veel Merike Taada ja Ene Rätsep ning kaheksa kuni 20 lehma pidajate seas Allar Arusalu.

Ühtki maakonna suurtootjat üle 100pealise lehmakarja pidajate seast ei leia. Parima Järvamaa suurtootjana on Kabala Agro osaühing 18. kohal.

Jõudluskontrolli keskus annab kord aastas välja jõudluskontrolli aastaraamatut, kus lehmapidajad järjestuvad aastas võetud piimarasva  ja -valguproovide statistiliste keskmiste alusel. Raamatusse pääseb igast kategooriast 35 paremat.

Järva Teataja, 04.06.2013

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/