Avaldatud: 30. september 2021Kategooriad: Uudised

Põllumajands- ja Toiduamet
PRESSITEADE
30.09.2021

 

Valmisid veebirakendused surnuna leitud metsseast ja linnust teavitamiseks

Põllumajandus- ja Toiduametit saab surnuna leitud metsseast ja linnust teavitada rakenduste kaudu.

 

Põllumajandus- ja Toiduameti (PTA) loomatervise ja -heaoluosakonna juhataja Olev Kalda sõnul on mõlemad nutilahendused vajalikud abivahendid nii ametile kui ka sea- ja linnupidajatele ja jahimeestele. „Valminud rakendused on lihtsasti kasutatavad, edastavad andmeid reaalajas ning võimaldavad ametil teavitustele operatiivsemalt reageerida ja saada ülevaadet sigade Aafrika katku (SAK) ja lindude gripi levikust looduses,“ selgitas Kalda.

 

„Teave surnuna leitud metssigade ja -lindude kohta aitab kaasa SAKi ja lindude gripi leviku piiramisele. Kui teame haiguste leviku ulatust, siis on nii loomapidajatel kui PTAl võimalik tõhusamalt teha endast olenev, et ära hoida nende taudide jõudmist kodusigade ja -lindudeni,“ kirjeldas Kalda.

Surnuna leitud metsseast saab teavitada aadressil https://seakatk.ee/teata ja linnust aadressil https://linnugripp.ee/teata arvuti, mobiiltelefoni või muu nutiseadme kaudu. Samuti saab märkida leiukohad kaardile. Rakendused on nii eesti, inglise kui ka vene keeles.

Rakendustest saab vaadata ka kõiki varem kaardile märgitud surnuna leitud metssigade või lindude  leiukohti. Kaartide andmete põhjal saavad leiukohtade läheduses asuvad sea- ja linnupidajad veelgi hoolsamad olla.

Lindude gripp ja SAK on väga ohtlikud haigused, mis põhjustavad lindude ja loomade massilist haigestumist ja suurt suremust, sh majanduslikku kahju. Selleks, et ennetada haiguste levikut, tuleb uurida surnuna leitud metssigu ja linde. SAKi kohta saab rohkem lugeda siit ja lindude gripi kohta siit.

 

Lugupidamisega

Merit Pärnpuu
kommunikatsioonispetsialist
kommunikatsiooniosakond
Põllumajandus- ja Toiduamet

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/