Avaldatud: 1. juuni 2013Kategooriad: Uudised

Silja Lättemäe,
Maaleht, 31.05.2013

Kuusiku talu perenaine Jane Mättik Harjumaalt peab lihaveiseid, kasvatab kolme last ja õpib samal ajal Eesti Maaülikooli magistrantuuris.

“Mingil juhul ma linna tööle ei läheks!” teatab Jane Mättik. Ta selgitab, et siis peaks raiskama päevas paar-kolm tundi Tallinna tööle sõiduks, lisaks sõidukulu, ja oma peret suurt ei näekski.

“Nüüd on mul kodu ja töö koos, mulle meeldib see eluviis, sest olen saanud hoopis rohkem ka lastele pühenduda,” räägib hakkaja perenaine.

Laste kõrvalt magistriks

Jane ja Elmar Mättik on aastatega rajanud Rookülla oma talu, kus nad on FIEd ja talutööd-tegemised omavahel ära jaganud. Peremehe põhitegevus on tera­viljakasvatus ja rohusöötade tootmine. Perenaise hooleks on üle saja lihaveise – kõik tõupuhtad aberdiin angused, lisaks peetakse oma lustiks nelja hobust.

Jane Mättik on Rookülas üles kasvanud, tema lapsepõlvekodu on praegusest talukohast vaid mõnesaja meetri kaugusel. Pärast Alavere põhikooli lõpetamist õppis Jane Kehra keskkoolis, seejärel tudeeris aasta Tallinna Pedagoogikaülikoolis, õppides kehakultuuri. Siis abiellus ja jäi aastateks lastega koju. Kuusiku talu, kus nad elavad, on abikaasa Elmari kodu.

Selle kunagise tööliste elamu ostsid Elmari vanemad 1983, hiljem erastati juurde maid. Nüüd on see renoveeritud hubaseks kahepereelamuks, elatakse kõrvuti Elmari venna perega. Siinsamas lähedal on ka masinakuur ja viljakuivati, kaugemal karjamaal nosivad loomad rohumaadel.
 

Loe edasi täispikka artiklit Maalehest

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/