Avaldatud: 4. märts 2019Kategooriad: Uudised

PRESSITEADE
04.03.2019.

 

Taotluste vastuvõtt kestab 2.- 21. märtsini. Piimalehma kasvatamise otsetoetust saab taotleda hilinenult veel 15. aprillini, aga siis vähendatakse toetust 1% iga hilinetud tööpäeva kohta.

Piimalehma kasvatamise otsetoetust on võimalus saada kuni 400 piimalehma pidajal. Toetuse eesmärk on toetada just seda Eesti piimasektori osa, kus tootjate ja loomade arvu vähenemine on olnud viimastel aastatel kõige suurem.

Üleminekutoetust ute ja ammlehma kasvatamiseks saavad vastavate loomade pidajad. Uttesid peab taotleja nimel registris olema vähemalt 10, ammlehmade arvule piirmäära ei ole. Loomakasvatuse üleminekutoetuste eesmärgiks on tasandada põllumajandustootjate sissetuleku erinevusi võrreldes teiste Euroopa Liidu liikmesriikide põllumajandustootjatega

Nõuded toetuse saajatele on samasugused nagu eelmisel aastal – loomade vanus, arv, karjas pidamise aeg jne on kehtestatud maaeluministri määrustega. Samuti on toetuste saamise tingimused kirjeldatud PRIA kodulehel www.pria.ee/loomatoetused2019

„Kõigil toetuse soovijatel tuleb taotlus täita ja esitada elektroonilise kliendiportaali e-PRIA vahendusel. E-teenuste kasutajal on enda identifitseerimisel vaja kasutada ID-kaarti koos PIN koodidega või mobiil-ID’d. „Soovitame klientidel kindlasti kontrollida, kas nende ID kaardi sertifikaadid ja PIN koodid on töökorras. Taotluse esitamisel jälgige abistavaid teateid veendumaks, et kõik soovitud toetused saaksid taotletud,“ rõhutas PRIA otsetoetuste osakonna juhataja Tanel Trell.

e-PRIA teenuste kasutamise abiinfo on kättesaadav e-PRIAs samm-sammult toiminguid tehes.  Abi saab PRIA otsetoetuste infotelefonil 737 7679. PRIA teenindusbüroodes on klientidele kasutada kliendiarvutid ning kliente aidatakse e-PRIA kasutamisel E – N kella 9.00 – 16.00.

Kõikide loomakasvatuse üleminekutoetuste ühikumäärad kinnitab PRIA 10. juuniks 2019, otsused tehakse 22. juuniks 2019. Piimalehma toetuse ühikumäära kinnitab PRIA 1. detsembriks 2019, otsused tehakse 10. detsembriks 2019. Kuni 100 piimalehma pidaja saab kindlakstehtud loomade eest toetust kehtestatud ühikumäära alusel, 101-400 piimalehma pidaja toetus arvutatakse koefitsiendiga 0,5. Toetuste maksmine algab pärast otsuste tegemist.

 

Pressiteate koostas:

Eveliis Padar
Teabeosakonna juhtivspetsialist
Põllumajanduse

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/