Avaldatud: 21. märts 2013Kategooriad: Uudised

Kihelkonnal tegutsev talunik Aivar Kallas on üks köögiviljakasvatajatest, kes teeb seda töökulukat valdkonda keemiliste vahenditeta ehk mahedana. Seega veelgi töömahukamalt.

“Olen väike köögiviljakasvataja, aga kui nõudlus oleks suurem, võiksin palju enam kasvatada. Kahjuks on köögiviljakasvatajaid väga vähe järele jäänud, nagu ka maasikakasvatajaid,” lausus talunik Aivar Kallas Meie Maale. Ta lisas, et kui igas vallas oleks näiteks kas või üks maasikakasvataja, kelle juures leiaks saagikoristusperioodil ka tööd, oleks see suur asi.

“See 0,3 ha kasvupinda, millest algab pindalatoetuse õigus, on köögiviljakasvatuses juba suur tegija. Eriti, kui on tegemist mahetootmisega,” lisas Kallas. Mis tegelikkuses tähendab ju seda, et seni on jäänud toetuseta just nende toidusaaduste tootjad, mille osakaal inimeste toidulaual on lubamatult väike, silmas pidades tervislikku toitumist. Loodetavasti elavdab uus, plaanitav toetusmeede inimeste huvi köögiviljade ja marjakultuuride kasvatamise vastu.

“Siis hakkavad inimesed ehk jälle rohkem köögivilju kasvatama ja ennast selles valdkonnas enam ka harima. Praegu tuntakse põhiliselt ju viit köögivilja, aga on ju nii palju erinevaid köögiviljakultuure, millega pere toidulauda rikastada. Olen 100-protsendiliselt plaanitava meetme toetaja,” ütles talunik.

Sülla talu on oma mahetoodangu turustanud kohaliku toidupoe Saarte Sahver ja Turuköögi kaudu ning laatadel. Talul on aastatega tekkinud ka 10–15 püsiklienti, kellele taluperemees tellitu, 10–15 kilosed portsud, koju toimetab.
 

Vilma Rauniste, Meie Maa (21.03.2013)
 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/