Avaldatud: 5. veebruar 2019Kategooriad: Uudised

Maaeluministeerium
PRESSITEADE
04.02.2019

Tänasest avanes avatud talude veebilehel talude registreerimine 21. juulil toimuvale avatud talude päevale. Avatud talude päev on muutunud populaarseks pereürituseks ning toimub sel aastal juba viiendat korda.

„Mul on hea meel, et avatud talude päev on nii populaarseks kujunenud. See näitab, et selline üritus on eestlastele vajalik. Paljud tunnevad puudust kohaliku toidu ostmise võimalusest ning ei aimagi, et läheduses on mitu talu, kes seda pakuvad. Sama lugu on ka paljude muude toodete ja teenustega. Et maaelu säiliks ja areneks, tuleb linna- ja maainimesed omavahel kokku viia ning avatud talude päev on selleks ideaalne võimalus. Seega kutsun kõiki huvitatud talusid, põllumajandustootmisi ja maaettevõtteid end aegsasti kirja panema,“ sõnas maaeluminister Tarmo Tamm.

„Eestimaa Talupidajate Keskliit (ETKL) tunnustab Maaeluministeeriumit järjepidevuse eest ürituse korraldamisel. Meie jaoks on oluline, et talunikele on loodud võimalused näidata oma tootmist ja tegevusi ning selle abil ka teatud moel murda müüte, mis maaeluga paratamatult kaasas käivad. Julgustame kõiki talusid oma uksi avama. Oleme organisatsioonina teile toeks,“ lubas ETKLi tegevjuht Kerli Ats.

„Loodetavasti leidub ka sel aastal rohkelt põllumehi, kes on valmis oma külalistele selgitama, kuidas kasvatatakse vilja ja karja ning miks tuleb põldudel tõrjuda kahjureid või taimehaigusi. Avatud talude päev on hea viis Eesti inimesi harida ja näidata neile, millest ühe põllumehe tööpäev koosneb,“ ütles Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja (EPKK) juhatuse liige Vahur Tõnissoo.

Avatud talude päeval osalemiseks tuleb talu või põllumajandustootmine registreerida avatud talude veebilehel https://www.avatudtalud.ee/et/talule. Registreerumine lõpeb 1. mail.

„Paljud talud on avaldanud soovi avada oma uksed terveks nädalavahetuseks. Seega palume registreerimisel enda valikust kindlasti teada anda. Samas tuleb meeles pidada, et avatud talude päeva põhipäev on 21. juulil ning sel päeval peaksid külalisi vastu võtma kõik registreerunud talud,“ rõhutas avatud talude päeva projektijuht Kertu Kärk Maaeluministeeriumist

Talupidajad ja põllumajandustootjad, kes soovivad avatud talude päeva raames oma tootmise külastajatele avada, on oodatud osalema ka infopäevadel:

  • veebruaril algusega kell 11 Põllumajandusuuringute Keskuse suures saalis Jänedal Lääne-Virumaal;
  • märtsil algusega kell 11 Waide motellis Elva vallas Tartumaal.

Informatsiooni infopäevadel osalemiseks leiab avatud talude veebilehelt https://www.avatudtalud.ee/et/talule.

Üle-eestilist avatud talude päeva korraldavad Maaeluministeerium, Põllumajandusuuringute Keskus, Eestimaa Talupidajate Keskliit ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda. Avatud talude päeva korraldamist rahastatakse Eesti maaelu arengukavast 2014–2020 ja Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondist.

Avatud talude päeva koduleht

Avatud talude päev Facebookis

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/