Avaldatud: 3. november 2022Kategooriad: MaaettevõtlusSildid: , ,

8. novembrist detsembri keskpaigani tutvustatakse järgmisest aastast käivituva Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika (ÜPP) uue perioodi strateegiakava peamisi eesmärke, sekkumisi ja ajakava 12 kohas üle Eesti.

Tasuta infopäevadel annavad kõigile soovijatele strateegiakavast ülevaate Maaeluministeeriumist kantsler Marko Gorban ning mitu osakonnajuhatajat. Ettekandjatele saab kohapeal esitada küsimusi.

„Strateegiakava on väga mahukas, peaaegu 700-leheküljeline dokument. Selleks, et pakkuda alternatiivi selle läbitöötamisele ja aidata huvilisi kõigi uue perioodi toetuste mõistmisel, käime üle Eesti dokumenti tutvustamas. Julgustan kõiki huvilisi kohale tulema, see on võimalus saada kogu informatsioon järgmisest aastast avanevatest ÜPP toetusvõimalustest põllumeestele, toiduainesektorile, maaettevõtjatele ja kohalikele kogukondadele,“ rääkis maaeluminister Kruuse.

„Oleme ÜPP strateegiakava läbirääkimistel Euroopa Komisjoniga lõpusirgel ning käib riiklike õigusaktide ettevalmistamine selleks, et järgmisest aastast uue perioodi toetused käivituksid. Järgmise viie aasta jooksul on Euroopa Liidu ja Eesti riigi toel põllumajandusse ja maaelu arengusse läbi ÜPP kavas suunata enam kui 1,6 miljardit eurot. ÜPP-l on oluline roll, et meie põllumajandus-, toiduainesektori- ja muud maaettevõtted oleks edukad, keskkond hoitud ning kohalikud kogukonnad ja maapiirkonnad elujõulised,“ lisas maaeluminister Urmas Kruuse.
 
ÜPP strateegiakava aastateks 2023–2027 hõlmab otsetoetusi ning maaelu arengu toetusi. Rohkem teavet strateegiakavast, selle tutvustamise üritustest ja nendele registreerimisest saab Maaeluministeeriumi kodulehelt.

Ajakava

Täpsem teave ja registreerumine sobiva infopäeva lingilt ajakavas või portaali maainfo.ee ürituste kalendrist.

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/