Avaldatud: 23. august 2012Kategooriad: Uudised

24.-26. augustil kohtuvad juba kuuendat korda Eesti ökokogukonna huvilised eesmärgiga astuda ise samm lähemale kogukondlikule hüppele ning pidada plaani, kuidas muuta elu Eestis kestlikumaks. Kokkusaamist korraldab Eesti Ökokogukondade Ühendus ning sel aastal oleme ümbersündivas kogukonnas kaunis Kaagvere külas Tartumaal.

Ootame kokkusaamisele kõiki kestliku eluviisi huvilisi ja praktiseerijaid. Kokkutuleku teemaks on "Kogukondliku elu võlu Eestis – eile, täna, homme". Ökokogukonna all peame silmas teadlikult ja vabatahtlikult moodustatud inimkooslusi, kes lähtuvad kestlikust eluviisist vähemalt läbi nelja aspekti – Majanduslik, Ökoloogiline, Kultuuriline ja Sotsiaalne (MÖKS). Lühidalt tähendab see seda, et majandame ühistu põhimõttetega ja targalt tagades rikkuse jäämise kodukohta, loodust ei kahjusta ega kurna, lastes kujundame elujaatavaid hoiakuid ja harjumusi ning hoolime iseendast ja teistest.

Tulevikuvisiooni koostamisel on toeks Marju Lauristin, kes veab miniseminari teemal “Kas öko-Eesti on utoopia või reaalne eesmärk?”. Hardo Aasmäe põrutab teemal "Kas energiasäästlikud kogukonnad on sektantlus või tulevik?", Alar Tamming ei jää alla aktuaalse teemaga “Kriisid majanduses, minevik, olevik, tulevik”. Aadu Must, Indrek Pauts ja Jaan Leetsar aitavad siduda mineviku kogukondliku eluviisi tavasid tulevaga. Programm on tihe, mitmekülgne ning viljakas alates hommikul vara joogaga ja lõpetades õhtu hilja lõkkekontsertide ja ühislaulmistega!

„Eestil on suurepärane konkurentsieelis saada üheks eesrindlikumaks riigiks, muutudes terviklikult ökokogukonna mõistes kestlikuks…“ ütles Eesti Ökokogukondade Ühenduse juhatuse esimees Madis Masing "…meil on piisavalt vaba maad, puhast vett, metsa ja mis peamine – väga looduslähedased ja asjalikud inimesed" lisas ta. Kokkutulekul saab tutvuda värskete kogukondlike algatustega Eestis, osaleda praktilised töötubades, põnevates juturingides, kuulata ettekandeid, nautida head sööki ja loodust ning palju palju muud.

Ootatud on ka kõik lastega pered – lastele on mõeldud eraldi programm ja tegevused.

Täiendav info programmi ja registreerimise kohta leheküljel www.kogukonnad.ee.

Eesti Ökokogukondade Ühenduse missiooniks on aidata kaasa kestliku maailma kujunemisele, ühendades ja esindades inimesi ning organisatsioone, kes seisavad ökokogukondliku mõtte- ja eluviisi kandmise ning edendamise eest.

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/