Avaldatud: 6. mai 2022Kategooriad: Metsandus, UudisedSildid: ,

Allikas: Erametsaliit
05.05.2022 pressiteade

2021. aastal metsamajandajate konkursil osalejad. Foto: Erlend Štaub

Juba 29. aastat toimuva metsamajandajate konkursiga soovitakse näidata, kui eriilmelised on meie erametsad ja nende majandajad. Korraldajad Eesti Erametsaliit ja Erametsakeskus ootavad metsaomanikke konkursile kandideerima kuni 31. maini, tulemused kuulutatakse välja 27. augustil Jõhvis toimuval kogu pere metsapäeval.

“Võib julgelt öelda, et iga mets on oma omaniku nägu. Isegi kui üldiselt järgitakse traditsioonilisi metsamajandamise tavasid, on iga metsaomaniku puhul midagi, mis just teda ja tema metsa kõigist teistest eristab. Olgu selleks siis mõni metsaga seotud traditsioon, huvitavalt kujundatud kooslused, esile toodud pärandkultuur või põlvkondade üleselt välja kujunenud erilised paigad ja tegevused,” rääkis Eesti Erametsaliidu juhatuse liige Meelis Matkamäe, kes kuulub ka tänavuse konkursi hindamiskomisjoni.

Metsamajandajate konkursi kaaskorraldaja SA Erametsakeskuse juhatuse liige Gunnar Reinapu tõstab konkursi juures esile võimalust tutvuda erametsade parimate majandamispraktikatega. “Ootame ka sel aastal konkursile osalejaid kõikjalt Eestist, see annab võimaluse näha nii looduse kujundatud erinevaid kooslusi kui ka omaniku heaperemeheliku käe all kujundatud metsi ning häid tavasid,” rääkis Reinapu.

Metsamajandajate konkursile oodatakse kõiki metsaomanikke, kes oma metsi heaperemehelikult majandavad ning kes on valmis oma tegemisi ka laiemalt tutvustama. Suve jooksul külastab kandidaate neljaliikmeline metsandusspetsialistidest koosnev hindamiskomisjon ning konkursi tulemused kuulutatakse välja augusti viimasel laupäeval Jõhvis toimuval kogu pere metsapäeval. Osalejatele panevad väärikad auhinnad välja STIHL Eesti, System Separation Ltd, Luua Metsanduskool, Deskis, Forestplanter ja teised koostööpartnerid.

Kuidas osaleda?

Konkursil osalemiseks tuleb hiljemalt 31. maiks täita ankeet aadressil www.erametsaliit.ee/metsamajandajate-konkurss.

Eesti Erametsaliit on metsamajandajate konkurssi korraldanud juba 1994. aastast. Nende aastate jooksul on oma tegevusi tutvustanud mitusada metsaomanikku. Tegu on Eestis ainukese metsaomanikele suunatud konkursiga.

Lisainfo:
Kertu Kekk-Reinhold, kogu pere metsapäeva ja metsamajandajate konkursi projektijuht
kertu.kekk@erametsaliit.ee

Fotol 2021. aasta metsamajandajate konkursil osalejad Pärnus toimunud kogu pere metsapäeval (Erlend Štaub foto)

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/