Avaldatud: 17. jaanuar 2014Kategooriad: Uudised
Põllumajandusministeerium
Pressiteade
16.jaanuar 2014
 

VAATA PILTE: Eesti andis avalöögi maailma suurimale toidumessile

Toidutootmine peab kogu maailmas muutuma innovatiivsemaks, ütles põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder täna Berliinis maailma suurima toidu- ja põllumajandusmessi Grüne Woche 2014 avatseremoonial. 

"Eesti toidutootmises on edukalt põimunud puhas ja metsik loodus ning innovatsioon – see on tee, mille suunas peab põllumajandus kogu maailmas arenema," sõnas Seeder ligi 5000 kutsutud külalisele, teiste seas üle 70 riigi põllumajandusministrile peetud kõnes. 

"Oleme Eestis üles ehitanud e-riigi, aga e-toitu pole olemas. Seega toidu tootmine ja põllumajandus on asendamatud kõikjal. Mitte ainult heaolu, vaid ka rahu maailmas algab täis kõhust," rääkis Seeder. 

Avatseremoonia kultuuriprogrammis astusid üles Zetod, Estonian Voices, UMA, torupillimängijad Sandra Sillamaa ja Kätlin Jaago. Kultuuriprogrammi lavastas Teet Kask, sellele järgneva vastuvõtu menüü pani kokku ja valmistas Eesti Peakokkade Ühendus.

Eesti on Grüne Wochel osalenud 1993. aastast ja tänavu on Eesti messi partnermaaks esimesena Balti ja Skandinaavia riikidest. 

Messi Internationale Grüne Woche korraldatakse alates 1926. aastast, tänavu on osalemas 70 riiki. Ligi 124 000 m2 laiuvat messi külastab kümne päeva jooksul kuni 500 000 inimest, sh kuni 5000 ajakirjanikku.

•        Loe ministri kõne teksti siit: http://goo.gl/VlO1T0

•        Fotod Grüne Woche 2014 avatseremooniast: http://goo.gl/KpfUuO

•        Fotod partnerriik Eesti pressikonverentsist: http://goo.gl/bg5dtu

Pressiteate edastas:
Karin Volmer
Põllumajandusministeeriumi pressiesindaja 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/