Avaldatud: 6. juuni 2012Kategooriad: Uudised

Taarapõllu talu toodangu peadpööritav edu välis­maal näitab, et Eesti eelis toiduainete tootmisel on looduslähedane ja kvaliteetne toode. Seda on pal­jud Eesti tootjad juba ka mõistnud ja sellele kes­kendunud. Üks tuntumatest on Taarapõllu kõrval Läti piiri ääres Mõniste vallas tegutsev Metsavenna talu, mis kavandab oma mahepiimast kvaliteetjuustude tootmist. Selleks on võetud šnitti Prantsusmaa parimatest juustudest. Muide, Taarapõllu ja Metsavenna teevad ka omavahel koostööd: nimelt kasvab Taarapõllu mahetoodang Metsavenna talu farmist pärit sõnniku ning virtsa peal.

Eesti väiksust arvestades ei saa meil kunagi olema suurtootmist selle klassikalises mõttes. Seda on näi­danud ka aeg: kõik suurtootmised on kadunud nii Võrumaalt kui kogu Eestist. Siinseks reaalsuseks saavad Taarapõllu-taolised väiksed ettevõtted, kus on keskendutud kvaliteedile. Näiteks väike Šveits on juba aastakümneid keskendunud kvaliteetsele väi­ketootmisele ja saavutanud edu üle kogu maailma.

Tarbija on hakanud viimasel ajal üle maailma kvaliteeti üha rohkem hindama, sest turg on üle uju­tatud Hiinas ja muudes väga odavates piirkondades massitoodanguna valminud rämpsuga. Tööstused on toidu tootmise nii üle võlli keeranud, et ehedat toitu on üha raskem leida, seda isegi restoranides. Inimesed tahavad taas tunda päris toidu maitset ja igatsevad sööke, mida valmistasid vanaemad.

Aeg on näidanud, et masstoodangu puhul ei ole võimalik kvaliteeti tagada, seda eriti toiduainete puhul. Näiteks on enamikus masstoodanguna val­minud toiduainetes sees säilitus- ja lisaained, mis omakorda kahjustavad inimese tervist ning teki­tavad lastel allergiaid. Seevastu näiteks Taarapõllu toodang on nii puhas ja tervislik, et seda võiks oma omaduste tõttu sarnaselt kuivatatud ravimtaimede­ga vabalt ka apteegis müüa.

Taarapõllu talu puhaste ja ilma säilitusaineteta mahlade tootmine on muutumas kogu maailmas harulduseks, seetõttu pole ime, et seal toodetud mahlad ning marjakrõpsud lähevad väga hästi kau­baks nii kodu- kui välismaal.

Võrumaa Teataja

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/