Avaldatud: 13. september 2012Kategooriad: Uudised

Künni MM toimub Horvaatias 14.-15. september 2012. Loe täiendavat infot ka Eesti Künniseltsi kodulehelt.

Heino Laiapea

Rindeteated Horvaatiast

Kiireimaid eestikeelseid teateid Horvaatiast künni maailmameistrivõistlustelt leiab  OÜ Rodnas koduleheküljelt http://foorum.rodnas.ee/viewtopic.php?f=19&t=80&start=90
Eesti künniseltsi juhatuse liige Kaspar Järvala ütles, et  Rodnase Põllumehe foorumis on lugeda Eesti võistkonna esindaja Margus Ameerikase lühiteated võistluseelsetest päevadest.

9. september
Vihma ei ole aga siin viimased 3 kuud sadanud. Põllud on kõrbenud, isegi mais on õnnetu kuivanud näoga. Homme saavad mehed proovikündidega pihta hakata, kuid arvata võib, et maa on väga kuiv ja kõva. Sommid olid mõned päevad varem kohal, tegid eelproove ja ütlesid samuti, et keeraks nagu betooni.

10. september
Esmaspäeval oli esimene treeningute päev. Muld polnud mitte ainult niivõrd kõva aga pealmine kümmekond senti oli tuhkne ja vao külg ei tahtnud hästi püsida.

11. september
Hea uudis oli see, et kõrrepõllul said adrad peaaegu häälestatud. Halb uudis see, et Margo traktoril ütles tõstessüsteem üles. Mehed saavad nüüd täiendava remondiöö! Teispäeval selgus, et traktoril viga nii suur, et vaja kabiin maha tõsta jne. Õnneks oli võimalik võtta teine renditraktor (MF). Sinna ei sobinud aga oma ader taha. Tuli sobitada, mis võttis pool päeva. Nüüd siis pärastlõunal saavad uuesti põllule.

12. september
Esimene päev rohumaa harjutamisel sujus hästi. Marko paistab, et on uue traktoriga kohanenud. Lisaks käisime täna kirikus ja kanadalased tegid õhtusöögiga reklaami oma järgmise aasta 2013 MM-ks. Eile istusin päev läbi BM koosolekul. Eestis toimuvaks MM ajaks sai kirja 2028! Peale meid avaldasid soovi veel Serbia ja L-Aafrika. Prantslased käisid välja oma aja ja koha 2014 ning taanlased aastaks 2015! Homme teine treening rohumaal ja avamine 17.00. Fännklubi liigub juba siin läheduses. Margo Pajo võistleb tavaatrade klassis (28 kündjat) ja Jüri Lai pöördatrade klassis (33 kündjat).
 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/