Avaldatud: 17. detsember 2013Kategooriad: Uudised

Euroopa toiduohutusamet (EFSA) hoiatas, et kaks putukamürki, nende seas laialt levinud Bayeri putukamürk, võivad mõjutada inimese aju arengut ning neid tuleks karmimalt kontrollida, et piirata inimeste kokkupuudet mürkidega.Ained atsetamipriid ja imidaklopriid kuuluvad populaarsesse putukamürkide klassi, mida nimetatakse neonikotinoidideks ning mis on tulnud hiljuti tähelepanu keskmesse väidetava mesilaste arvu järsu languse tõttu, vahendas Reuters.

Imidaklopriid on üks enim kasutatud putukamürkidest maailmas.

EFSA soovitas teisipäeval langetada tootega kokkupuute tasemejuhiseid seniks, kuni leitakse usaldusväärsemaid andmeid võimalike arenguhäirete kohta.

"Atsetamipriid ja imidaklopriid võivad negatiivselt mõjutada õppimise ja mäluga seotud neuronite ja ajustruktuuride arengut," teatas EFSA.

"Mõni praegune tasemejuhis atsetamipriidi ja imidaklopriidiga kokkupuutumise kohta ei pruugi olla piisavalt kaitsev, et hoida arenguhäirete eest ning neid peaks alandama," lisas organisatsioon.

Euroopa Liit hääletas aprillis kolme neonikotinoidi, nende hulgas peamiselt Bayeri toodetud imidaklopriidi, keelustamise poolt. 

Merili Nael 
ERR Uudised, 17.12.2013
 

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/