Avaldatud: 31. mai 2013Kategooriad: Uudised

Heikki Aasaru,
ERR uudised, 30.05.2013

Euroopa Komisjon on teinud Ühendriikidele järelepärimise, kuidas on võimalik kindlaks teha geneetiliselt muundatud nisu, mis avastati kasvamas Oregoni osariigi ühes farmis, ning teatas, et tarneid kontrollitakse ning need tõkestatakse, kui muundatud nisu avastatakse.

Komisjoni pressiesindaja teatel ei ole praegu tegemist mingite laiemate impordipiirangutega ning impordikeelu võib kehtestada kogu Euroopa Liidu, mitte aga üksikute riikide jaoks, vahendas Reuters.

USA põllumajandusministeerium teatas, et nisu oli sama tüüpi, nagu herbitsiidile Roundup resistentne nisu, mille oli välja arendanud agrokeemiale spetsialiseerunud rahvusvaheline biotehnoloogiaettevõte Monsanto. Sellist nisu oli aastatel 1998-2005 leitud 16 osariigi viljapõldudelt, sealhulgas Oregonis, kuid Monsanto loobus projektist, enne,kui oli saanud heakskiidu sellise nisu kaubanduslikul eesmärgil kasvatamiseks, kirjutas The New York Times.

Ministeeriumi sõnul ei ole veel teada, kas nisu on sattunud toiduteravilja või eksporditava kauba hulka. Ametnikud rääkisid, et isegi kui see on juhtunud, ei kujuta see ohtu inimeste tervisele. 2004. aastal oli toidu- ja ravimiamet nisu kontrollinud ega olnud leidnud mingeid turvalisusprobleeme.

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/