Avaldatud: 2. november 2012Kategooriad: Uudised

Iirimaa põllumeeste juht arvab, et arvestades toidujulgeolekut, ei tohi põllumajanduseks sobivat maad põhjendamatute lisanõud­mistega tootmisest välja jätta.

Kui vaadata teie kodumaa Iirimaa põllumajanduse viimaste aastate arengut, siis mis valmistab teile kõige rohkem rõõmu, mis teeb muret või koguni ärritab?

Iirimaal on tähelepanu koondunud nendele kohalikele tööstusharudele, mis näitavad üles jätkusuutlikkust ja kasvu. Mitmel viimasel aastal on Iiri põllumajandus ja toidutööstus arenenud vastavalt sellele, mida nõuab turg, aidates kaasa meie majanduse taastumisele, seda suurenevate sissetulekute ja töökohtade loomise kaudu.

Iiri põllumajandus põhineb rohumaaviljelusele tugineval tootmissüsteemil. Maailmas suureneb nõudlus toiduainete järele ja Iiri põllumajandus saab selle võimaluse enda kasuks pöörata.

Iirimaal on põllumajandus endiselt madala tulukusega majandusharu ning ühelt poolt tõusvad sisendite hinnad, teisalt võetud rahalised kohustused jäävad sektori kasumlikkuse saavutamisel peamisteks väljakutseteks.

Loe artiklit edasi Maalehest

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/