Avaldatud: 14. oktoober 2013Kategooriad: Uudised

Pool aastat tagasi Tuule Grupi loomakasvatusettevõtetelt lihaveiseid rendile võtnud põllumajandustudeng Mihkel Raud paneb rendiloomadega aluse oma karjale ja soovitab loomade rendilevõtmist teistelegi.

Karalas elav Raua pere võttis maaülikoolis esimest aastat loomakasvatust õppiva perepoja Mihkli eestvedamisel kevadel rendile 12 lihaveiselehma ja ühe -pulli, keda karjatatakse kodu lähedal karjamaal, kirjutab Saarte Hääl. “Ei tahtnud väga suure hulgaga alustada, algul rääksime kümnest loomast, aga siis saime kokkuleppele, et nad toovad ühe kärutäie,” selgitas Mihkel Raud, miks neil on rendile võetud just 13 looma.

Mihkel Raua sõnul on nende talus loomi peetud põlvest põlve, viimasel ajal on olnud küll vaid lambad. Lihaveised on vähenõudlikumad ja kui karjamaa on juba käepärast, siis on Mihkli sõnul väga tore, kui keegi seda hooldab. “Oleme üritanud Karalas ka vilja ja kartulit kasvatada, aga eriti viimastel aastatel on sügisesed vihmad kartuli ära võtnud ja tuli selline mõte, et prooviks alternatiivi,” selgitas Mihkel Raud.

Vastavalt lepingule saab loomade rendilevõtja iga teise karjas sündinud vasika endale, rendilevõtja omalt poolt peab loomi söötma ja hoolitsema nende heaolu eest. Aastaringselt väljas olevatel veistel on karjamaal kasutada ka varjualune.

Seni on sündinud kaheksa vasikat, kellest neli kuulub Mihklile. Just nende vasikatega kavatseb noor loomakasvataja panna aluse oma veisekarjale. Rendiloomi plaanib ta aga pidada just niikaua, kui oma karjas on koos 10–15 looma.

Maaleht, 12.10.2013 

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/