Avaldatud: 13. september 2013Kategooriad: Uudised

ASile Oilseeds Trade omistatud sertifikaat GTP (Good Trading Practice) võimaldab leida uusi kliente, müüa söödavilja kallima hinnaga ning parandab ka ettevõttesisest tööd.

"Sertifikaat avab meile uusi turge," kinnitas Oilseeds Trade'i juht Veikko Vahar ettevõtte pressiteates. Eeskätt on plaan laiendada eksporti Ühendkuningriiki. "Mitmed Inglismaa ettevõtted ostavad vaid sertifitseeritud söödavilja," lisas Oilseedsi külviseemnete tootejuht Katrin Patrael. Ka saab tunnustatud kvaliteediga kaupa müüa ligi kümnendiku võrra kallima hinnaga.

Sertifikaadi saamine kiirendab ka ettevõttesiseseid protseduure. Oilseeds on investeerinud proovide võtmise kvaliteeti ja soetanud uue analüsaatori. "Sellega saame määrata kõikide kultuuride (nisu, rukis, kaer, oder, raps, rüps) kvaliteedinäitajaid," selgitas Patrael. Kui seni määrati ainult vilja mahukaalu, prügisust ja niiskust, siis uus analüsaator näitab ka valgu, tärklise, rasva ja kiudainete sisaldust ning tuhka ja õlisust – vastavalt sellele, mis on antud kultuuri puhul oluline.

Samuti investeeris Oilseeds töötajate koolitamisse, et teadvustada standardinõudeid ja tagada kõrget kvaliteeti teravilja käitlemisel.

Sertifikaadi andis välja sõltumatu audiitorbüroo Bureau Veritas. Sertifikaat kehtib kolm aastat, tingimuste kehtivust tuleb tõendada kord aastas. Ostjale tagab sertifikaat, et müüdaval söödaviljal on kontrollitud niiskustase, hoiustamistemperatuur ning puhtus.

Oilseeds Grupi müüdav vili kuivatatakse kahes kuivatis. Hiljuti renoveeritud Vahenurme kuivati maht võimaldab nüüd töödelda kuni 250 tonni vilja ööpäevas, kust see kohe edasi laevadele liigub. Pikemalt saab vilja hoiustada Sauga elevaatoris.

Oilseeds Trade on kasvanud üheks Eesti suurimaks põllumajandusettevõtteks. Firma mullune käive oli 50 miljonit eurot, suurenedes aastaga ligi kahekordseks.

Oilseeds kaubamärgi alla koondunud AS Oilseeds Trade, Oilseeds Agro OÜ ning OÜ Jatiina pakuvad põllumehele seemneid, väetisi, taimekaitsevahendeid, nõustamist, põllumajandusmasinaid jms.
 

Indrek Kald
Äripäev, 12.09.2013

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/