Avaldatud: 21. veebruar 2018Kategooriad: Uudised

Maaelu Edendamise Sihtasutus
PRESSITEADE
21.02.2018. Viljandi

Täna, 21.02 toimub maaeluministeeriumis Eest Vabariigi aastapäeva aktus, kus maaeluminister Tarmo Tamm annab üle ministeeriumi teenetemärgid ja Maaelu Edendamise Sihtasutuse juhatuse liige Madis Reinup kuulutab välja 2017. aasta parima piimakarja- ja lihaveisekarjakasvataja.

Maaelu Edendamise Sihtasutuse (MES) algatusel antakse parimatele piimakarjakasvatajatele aunimetust välja juba kaheksateistkümnendat ja parimatele lihaveisekarjakasvatajatele kaheteistkümnendat korda.
 

2017.a. aunimetuse „Parim piimakarjakasvataja“ saajaks on Teet Kallakmaa Metstaguse Agro OÜst Järvamaal. Holsteini piimakarjas aastalehmi 584, keskmine piimatoodang lehma kohta 10788 kg ja piima somaatiliste rakkude arv 137 000.

2017.a aunimetuse „Parim lihaveisekarjakasvataja“ saajaks on Vallo Kruusimägi Nurmetu Charolais OÜst Lääne-Virumaalt. Šarolee tõugu lihaveiste kasvatamist alustati üle nelja aasta tagasi. Farmis loomi hetkel 252

“Tänastel laureaatidel on pika-ajaline ettevõtluse kogemus. On selge plaan, mida on vaja teha ning võimekus ka seda ellu viia. Selline suhtumine toob edu nii põllumajanduses kui ka ettevõtluses laiemalt.” iseloomustas aunimetuse saajaid MES juhatuse liige Madis Reinup.

Maaelu Edendamise Sihtasutuse eesmärk on toetada ja elavdada Eesti maapiirkonna ettevõtlust ja kujundada maaelu mainet. Aunimetuste väljaandmise eesmärk on tunnustada innovaatilist ja efektiivset tootmist ning avaldada tunnustust tehtud töö eest. Rohkem infot leiab Maaelu Edendamise Sihtasutuse kodulehelt www.mes.ee

Teate koostas:
Jane Lumiste
Maaelu Edendamise Sihtasutus
tel: 56 481 953
jane.lumiste@mes.ee

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/