Avaldatud: 21. september 2017Kategooriad: Uudised

Maaeluministeerium
PRESSITEADE
21.09.2017

 

Maaeluministeerium: biomajanduse strateegia väljatöötamisel on oluline osaliste aktiivne panus

 

20.‒21. septembrini osales toiduohutuse ning teaduse ja arenduse asekantsler Toomas Kevvai Budapestis toimuval rahvusvahelisel innovatsioonikonverentsil „Strateegiline mõtlemine: luues teaduse- ja innovatsioonipõhist biomajandust“.

 

„Iga strateegia teostatavus sõltub peamiselt sellest, kas tegevuskava elluviijad ka ise sellesse usuvad,“ ütles asekantsler Kevvai. „Strateegia elujõulisusele aitab eelkõige kaasa kõigi poolte aktiivne osalemine selle koostamise eri etappidel. Vastasel juhul võib ka tehniliselt ideaalne strateegia jääda lihtsalt paberiks riiulil.“

 

Konverents keskendus küsimusele, kuidas arendada riikides innovatsioonile ja teadusele tuginevat biomajandust. Teemakohaste mõttearendustega esinesid nii ÜRO Toidu- ja Põllumajandusorganisatsiooni (FAO) ja Euroopa Komisjoni esindajad kui ka mitmesuguste riikidevaheliste või kohalike projektide elluviimise kogemusega inimesed. Muu hulgas tutvustati mitme liikmesriigi biomajanduse strateegiate hetkeseisu.

 

„Praegu on meil riiklikult liiga palju strateegilisi dokumente, samuti vajavad uuesti hindamist riigi ülesanded teemaga seotud küsimustes. Meie tulevane biomajanduse strateegia tugineb kahele tuumikstrateegiale – põllumajanduse ja kalanduse ning metsanduse omale,“ ütles Kevvai Eesti biomajanduse plaane tutvustades. „Leiame, et tegevuskavasid koondades loome viljakama pinna biomajanduse arengule.“

 

Konverentsi raames arutati ka Kesk- ja Ida- Euroopa teadus- ja arendustegevuse koostööalgatuse, nn BIOEAST projekti ettevalmistamise järgmisi etappe. Projekti eesmärk on kaasata senisest oluliselt enam seotud liikmesriikide ja EL ühiseelarve vahendeid omavahelisse teaduskoostöösse, aga ka avaliku ja erasektori teadusmahukatesse koostööprojektidesse biomajanduse valdkonnas.

 

Konverents toimus Ungari üleriigilise põllumajandusnäituse ürituste raames. Põllumajanduslaata, mis on Euroopa regiooni üks suuremaid, korraldati juba 78. korda, seda külastas üle 100 tuhande huvilise ning väljas oli ligi 950 eksponenti.

 

Lisainfo ürituse kodulehelt: http://en.omek2017.hu/omek-2017/

 

Teate edastas:

Angelika Lebedev
Maaeluministeerium
Avalike suhete osakond
Tel 625 6255

press@agri.ee

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/