Avaldatud: 2. jaanuar 2020Kategooriad: Uudised

Maaeluministri Arvo Alleri (EKRE) nõunikena alustasid tööd parteitud Ruve Šank ja Andrus Toss.

1. jaanuarist ametisse asunud Tossu valdkonnaks on maapiirkonna organisatsioonid, ettevõtluse areng, maaelu areng, regionaalpoliitika ja kalandus. Täiskohaga tööle asunud Tossi töötasu on 2500 eurot.

Tossul on selja taga pikk omavalitsuses töötamise karjäär, seda alates 2005. aastast. Viimati töötas Toss Alutaguse vallavalitsuses. Ta kandideeris 2017. aasta kohalikel valimistel valimisliidus “Alutaguse heaks” ja sai 57 häält. Enne omavalitsuse karjääri töötas Toss kaitseväes.

2. jaanuarist tööle asunud Šanki töövaldkonnaks on organisatsiooni järjepidevus, suhtlemise kultuur, väliskontaktid. Šank töötab nõunikuna 0,4 kohaga ja tema tasu selle eest on 1000 eurot.

Šank on varasemalt töötanud pikalt maaeluministeeriumis erinevatel ametikohtadel, peamiselt välissuhete valdkonnas, aga olnud ka esindaja rahvusvaheliste organisatsioonide juures (FAO ja WTO).

Kuigi maaeluminister Arvo Aller kuulub EKRE-sse, on Šank ja Toss parteitud.

Kolmas ministri nõuniku koht on täitmata, aga seda praegu plaanis täita pole. Täitmata on ka kantsleri ametikoht, mille valikuga tegeleb riigikantselei tippjuhtide kompetentsikeskus. Nende pakutud kandidaadi peab heaks kiitma ka minister.

Eelmise maaeluministri Mart Järviku nõunikud olid Maido Pajo ja Mart Ummelas, kes lahkusid koos Järvikuga.

Toimetaja: Urmet Kook

Allikas https://www.err.ee/1019577/maaeluminister-aller-sai-kaks-nounikku

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/