Avaldatud: 17. juuli 2019Kategooriad: Uudised

PRESSITEADE
Maaelu Edendamise Sihtasutus
18.07.2019, Viljandi
 

MES hakkab teraviljakasvatajate kõrval ka aiandustootjaid tunnustama 

Maaelu Edendamise Sihtasutus (MES) annab kuuendat aastat välja parima taimekasvataja aunimetust. Kui seni hõlmas konkurss vaid teraviljakasvatajaid, siis nüüd on konkursi tingimusi muudetud nii, et vaheldumisi valitakse ühel aastal parim taimekasvataja teraviljakasvatajate seast ning järgmisel aastal aiandustootjate seast. Sel aastal valitakse esimest korda parim taimekasvataja aiandustootjate seast.

„Eesti põllumajandus on üha mitmepalgelisem ja toodang mitmekesisem. Juurde on tekkinud hulk väiketootjaid, kelle tegevusala on aiandustootmine ning seda valdkonda soovime ka laiemale üldsusele tutvustada,“ selgitas MESi juhatuse esimees Raul Rosenberg konkursi tingimuste muutmist.

Kandidaate parima taimekasvataja konkursile saab esitada 31. juulini. Lisainfo on leitav www.mes.ee/parim-taimekasvataja.
Aunimetus antakse üle sügisel Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja lõikuspeol, mis sel aastal toimub Tartus Eesti Rahva Muuseumis 31. oktoobril. Lõikuspidu on üheks osaks esinduslikust Eesti Põllumajanduse Aastanäitusest EPA2019.

Maaelu Edendamise Sihtasutuse eesmärk on toetada ja elavdada Eesti maapiirkonna ettevõtlust ja kujundada maaelu mainet. Aunimetuste väljaandmise eesmärk on tunnustada innovaatilist ja efektiivset tootmist ning avaldada tunnustust tehtud töö eest.

 

Teate edastas:
Eva Burm
Maaelu Edendamise Sihtasutus
Tel 648 4920
eva.burm@mes.ee

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/