PRESSITEADE
Maaelu Edendamise Sihtasutus
30.04.2019, Viljandi
 

MES nõuandeteenistuse konsulendid juhendavad pindalatoetuste ning MAK loomatoetuste e-PRIA keskkonnas taotlejaid 

2019.a saab kõiki pindala- ja MAK loomatoetusi taotleda üksnes elektrooniliselt e-PRIA kliendiportaali kaudu. Toetuste taotluste vastuvõtt kestab 2.-21. maini 2019. Hilinenud taotluste vastuvõtmine jätkub kuni 17. juunini 2019, kuid hilinenud taotluste puhul vähendatakse toetust 1% iga hilinetud tööpäeva kohta.

MES nõuandeteenistuse konsulendid juhendavad e-PRIA keskkonnas toetuste taotlejaid kõigis maakondades. Juhendamine on kliendile kuni 2 h ulatuses 100% toetusmääraga ehk taotlejale tasuta. Juhendajateks on kogenud põllu- ja maamajanduse kutsetunnistusega konsulendid ning neilt saab abi erinevates küsimustes, sealhulgas kliendiks registreerimisel, põldude elektroonilisele kaardile joonistamisel ja põllumassiivide piiride muutmisel.

„Soovitame tungivalt võtta aegsasti ühendust oma maakonna konsulendiga, et juhendamise aeg broneerida ning mitte jätta taotlemist perioodi viimasele nädalale. Konsulente on üle Eesti piisavalt ja kolme nädala jooksul suudavad nad abiks olla väga suurele hulgale taotlejatele, kuid eelmiste aastate kogemuse põhjal kipuvad väga paljud jätma taotlemise just viimastele päevadele. Paraku on siis juba hilja, kuna konsulentidel ei ole kuidagi võimalik tuhandeid inimesi paari päeva jooksul vastu võtta. Täpsemat infot saab otse konsulentidelt, nende kontaktandmed leiab kodulehelt www.pikk.ee,“ selgitas MES nõuandeteenistuse juht Leho Verk.

Teenust pakutakse kõigile taotlejatele, kes soovivad oma dokumente läbi e-PRIA esitada, kuid on sellega varem ise hätta jäänud või pole seda varem kasutanud. Vajaduse korral saavad kõik taotlejad, kellel puudub arvuti või internetiühendus, kasutada oma taotluse täitmiseks ja esitamiseks seda teenust pakkuvate konsulentide arvuteid.

 

Kuidas saada e-PRIA juhendamist?

► Otsi oma maakonna juhendaja kontakt aadressilt: www.pikk.ee/teenused-ja-tooted/e-pria-kasutamise-juhendamine-2019-a/ 

► Võta juhendajaga ühendust ja broneeri aeg.

► Võta juhendamisele minnes kaasa kehtiv ID-kaart ja selle paroolid või mobiili-ID paroolid, abiks on ka maade katastritunnused

► Mine juhendamisele ja esita taotlus läbi e-PRIA.

 

e-PRIA tugiteenust rahastatakse MAK 2014-2020 vahenditest ja see on kuni 2 tunni ulatusel taotlejale tasuta. Tugiteenuse osutamist korraldab MES nõuandeteenistus.

 

Lisainfo:
Jane Lumiste
Tel 648 4920
jane.lumiste@pikk.ee

 

Teate edastas:
Eva Burm
Tel 648 4920
eva.burm@mes.ee
Maaelu Edendamise Sihtasutus