Avaldatud: 15. oktoober 2013Kategooriad: Uudised

Tõnu Põlluäär, Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu tõuraamatu- ja aretusosakonna juhataja
Maaleht, 14.10.2013

 

Viimastel aastatel on hoogustunud aretusveiste ostmine välisriikidest. Annan natuke nõu, mida selle juures peaks jälgima.

Ära osta „põrsast kotis“, s.t tee loomade valik ise (või palu abi aretusspetsialistidelt). Leia aeg, et sõita loomi välismaale üle vaatama, veendumaks veiste soovitud kvaliteedi ning tervisliku olukorra, aretustulemuste ja põlvnemise õigsuses.

Eestisse saabudes peab veisega kaasas olema:- veise pass;- reeglitele vastav veterinaarsertifikaat;- Euroopa Liidu reeglitele (EU 2005/379) vastav põlvnemistunnistus, millel peab olema näidatud vähemalt kaks rida eellasi.

Põlvnemistunnistuse reeglid. Veendu, et soovitud veistele üldse väljastatakse põlvnemistunnistused. On riike (nt Prantsusmaa), kust ei olegi võimalik kõikidele veistele põlvnemistunnistust saada. Põlvnemistunnistuse peab olema välja andnud tunnustatud aretusorganisatsioon ning selle peab oma allkirjaga kinnitama isik, kes aretusorganisatsioonis tunnistuste eest vastutab (pitsat kinnituseks on soovitav). Ostes tiineid mullikaid on viljastamise aeg ja viljastanud isalooma infole viitamine põlvnemistunnistusel kohustuslik. Nn tulevase isa põlvnemine peab ostu puhul kaasas olema.

Loe edasi täispikka artiklit Maalehest.

 

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/