Avaldatud: 5. juuni 2012Kategooriad: Uudised

Pressiteade
5.06.2012

ELi põllumajandusministrid arutavad Taanis Horsensis mitteametlikul kohtumisel ressursside paremat kasutamist toidutootmise jätkusuutlikumaks muutmiseks.

„Bioenergia tootmine on keskkonnakaitse seisukohalt küll oluline, kuid vältida tuleb tema otsest konkureerimist toidutootmiseks mõeldud maakasutusega, kuna see mõjub pikas perspektiivis negatiivselt toiduhindadele,“ ütles põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder.

Lisaks juhtis Seeder tähelepanu ka sellele, et bioenergia tootmisel tuleb rohkem tähelepanu pöörata biojäätmete, seal hulgas loomsete jäätmete kasutamisele.

Keskkonnasäästliku majanduse seisukohast on suur potentsiaal lühikesel tarneahelal, mis võimaldab loodusressursse efektiivsemalt ja väiksema keskkonnakoormusega kasutada.

Lühikesel tarneahelal on keskkonnahoiu kõrval ka konkurentsivõime mõõde, pakkudes väljundit ja lisandväärtuse loomise võimalusi kohalikele väiketootjatele. Seeder tõi näiteks mahetootmise, kus keskkonnasõbralik toidutootmine aitab luua lisandväärtust ning parandada väiketootjate konkurentsivõimet.

Selleks, et põllumajandustootjad oleksid huvitatud keskkonnasäästlikult tootma, peab EL viima põllumajandustoetused vastavusse keskkonnahoiu eesmärkidega, mida täna ei tehta.

„Kui 2/3 ELi põllumajandustoetustest on otsetoetused, mille osas valitseb riikide vahel kuni kaheksakordne erinevus, siis ei saa juttugi olla keskkonnasäästlikkusele orienteeritud rahastamisest,” sõnas Seeder.

Lisainfo
Merike Lees
Põllumajandusministeeriumi avalike suhete osakond
Tel 625 6561
Merike.lees@agri.ee

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/