Avaldatud: 13. detsember 2012Kategooriad: Uudised

Maaelu Edendamise Sihtasutus
Eesti põllu- ja maamajanduse nõuandeteenistus
PRESSITEADE
13.12.2012

Nõuandeteenistuse kodulehel saab eilsest alates tutvuda üliõpilaste teadustöödega

Nüüd on võimalik Eesti põllu- ja maamajanduse  nõuandeteenistuse kodulehel www.nouandeteenistus.ee (endine portaal pikk.ee) tutvuda uuemate maamajandusealaste üliõpilaste teadustöödega. Teadustööd leiab lehelt valdkondade alt – Teadusinfo > „Üliõpilaste teadustööd“, http://www.pikk.ee/valdkonnad/teadusinfo/uliopilaste-teadustood . Sel aastal avaldasime seitse teadustööd, järgnevatel aastatel on plaanis avaldada iga kuu üks teadustöö.

Igal aastal kirjutab suur hulk üliõpilasi ülikooli lõpetamiseks teadustöid. Oma projektiga soovime silmapaistvamaid maamajanduse teemadel kirjutatud teadustöid maaettevõtjatele ja maaelu huvilistele lähemale viia ning noortele tulevastele spetsialistidele väljundit pakkuda. Samuti soovime motiveerida üliõpilasi oma õpingutesse süvenema ja valima  Eesti maamajandusele vajalikke teemasid. Loodetavasti aitavad avaldatud teadustööd ka Eesti maaettevõtjal oma erialaga kursis olla ning oma tegevust parendada.

Teadustööd, mida avaldame võivad olla nii lõputööd (bakalaureuse, magistri, doktori) kui ka muud uuringud, katsed, projektid, mille käigus on süstemaatiliselt oma erialale uusi teadmisi loodud. Eelistame töid, mis toetuvad üliõpilase poolt läbiviidud uuringutele või katsetele ja lähtuvad Eesti põllu- ja maamajanduse eripärast. Teadustöö juures on olulisteks aspektideks uus info ja rakendatavus maamajanduses.

Teadustöö avaldamise eest anname üliõpilasele 100 euro suuruse ühekordse stipendiumi. Ootame kõrgkoolide teaduskondade ettepanekuid uute silmapaistvate teadustööde avaldamiseks aadressil: katri.kuusk@nouandeteenistus.ee.

Põllu- ja maamajanduse nõuandeteenistus koondab põllumeestele ja maaettevõtjatele nõuannet jagavaid konsulente. Nõuandeteenistus toimib lähtudes nõuandesüsteemist, millel on üleriigiline struktuur ning mille põhieesmärgiks on tagada nõustamine, täiendkoolitus ja teabe levitamine põllumajanduse ning maaelu valdkonnas. Alates 2010. aasta algusest koordineerib põllumeestele ja maaettevõtjatele mõeldud  nõuandeteenistust Maaelu Edendamise Sihtasutus.

Katri Kuusk
Arendusprojektide koordinaator
Eesti põllu- ja maamajanduse nõuandeteenistus
Maaelu Edendamise Sihtasutus
Tel 731 3650
katri.kuusk@nouandeteenistus.ee
www.nouandeteenistus.ee
www.mes.ee

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/